Про це 24 Каналу розповів директор програм практичної політики Інституту політичної освіти Олександр Солонтай. Він нагадав, що є два види відповідальності: виконавця злочина та людини, яка формує в суспільстві умови для створення злочинів.

До теми Прославляють звірства та пропагують жорстокість, – ISW про відео страти українського полоненого

Виконавці різні, а зміст однаковий

Він впевнений, що Путін відповість за всі ті злочини, попри те, що їхнім фізичним виконавцем є хтось інший.

Попри те, що фізичним виконавцем є конкретний злочинець, якого буде притягнуто до відповідальності, Путін також її понесе. Він створив умови, легалізував такі дії, забезпечив необхідне сприяння всім подібним військовим злочинцям,
– наголосив Солонтай.

Чи буде притягнуто до відповідальності Путіна за страту українського полоненого: дивіться відео

Місяць тому всі були шоковані іншими кадрами, на яких розстрілюють українського воїна через те, що він сказав: "Слава Україні".

"Зараз ми побачили ще більш шокуючі кадри. Виконавці цих злочинів різні, місця та способи вбивства – теж, а зміст однаковий: є військовий злочинець Путін, який створив таке середовище, в якому стимулюється здійснення вбивства і в якому розмножуються воєнні злочини. І тому Путін за все це відповідатиме", – підкреслив Олександр Солонтай.

Важливо Вагнерівець, який втік до Норвегії, упізнав на відео страти українського бійця своїх "колег"

Позиція прем'єр-міністра України щодо страти українського полоненого росіянами

  • Денис Шмигаль в інтерв'ю CNN закликав світових лідерів відреагувати на жахливий інцидент з жорстоким вбивством українського військового. Адже це не перший випадок злочинних дій російських окупантів.
  • Прем'єр-міністр зазначив, що Владімір Путін понесе відповідальність за те, що російські військові безжалісно стратили українського воїна. Оскільки саме Путін дав наказ вдертися в Україну та вчиняти такі злочини.
  • Шмигаль наголосив, що Україна проводить розслідування цього та інших злочинів окупантів. Він зауважив, що є важливим, аби усі винні понесли відповідальність разом з керівництвом країни-агресорки.