Якщо заглибитися у ворожу пропаганду, вона відображає реальний стан справ у Росії та ефективність їхньої спецоперації. Так, ворогу необхідно за будь-яку ціну домогтися відтермінування, часу на перегрупування, мобілізацію та підтягування резервів. Про це 24 Каналу сказав політолог Петро Олещук.

Варте уваги Жодних претензій до Путіна: як росіяни виправдають свою поразку у війні

Тероризують людей і просять про мир

Як зауважив Олещук, псевдомирна риторика активно використовується російською пропагандою. Згадаймо тези про припинення вогню, перемовини й мир.

Росіяни прекрасно розуміють, переконаний Олещук, що військовим шляхом домогтися бодай якихось сприятливих для себе результатів вони не можуть.

"Саме тому вони з одного боку розгортають тероризм проти українських громадян – знищення критичної інфраструктури інакше не назвати. З іншого – заводять пропагандистську балалайку про те, що треба негайно миритися, інакше усі замерзнуть, Європа з голоду помре і подібна маячня", – пояснив Олещук.

Він акцентує: те, що зима завершилася, не означає кінець ракетних обстрілів та псевдомирної пропаганди. Усе це триватиме у нових форматах, і інших виглядах, з оновленими тезами.

А що вони ще можуть вигадати? Вони продовжуватимуть цю історію", – підсумував політолог.

Спроби зірвати постачання озброєння

  • Росія усвідомлює, що на полі бою перспектив небагато. Відтак вона постійно каже про буцімто "відкритість" до переговорів.
  • В ISW зауважують, що така риторика Кремля спрямована на гальмування передачі Україні озброєння. Мовляв, Росія готова до переговорів, то й танки та іншу техніку можна не поспішати надавати.
  • Наш ворог робить це свідомо, тому що хоче відтягнути контрнаступ ЗСУ, який має відбутися навесні. Наскільки потужними були попередні операції бачив увесь світ, тому страх окупантів цілком виправданий.