The New York Times зауважило, що пік стурбованості щодо можливої ядерної атаки Росії припав на жовтень 2022 року. Тоді Путін заявляв, що РФ може використати ядерну зброю проти України.

Дивіться також Ядерні погрози Росії у 2022 році: в ISW пояснили, навіщо це було потрібно Кремлю

США боялися, що Росія справді використає тактичну ядерну зброю

NYT повідомляє, що впродовж кількох тижнів у жовтні 2022 року Білий дім був поглинений кризою. Адміністрація президента США Джо Байдена побоювалася, що Москва може застосувати тактичну ядерну зброю на полі бою.

Джерела видання стверджують – стурбованість Білого дому була настільки великою, що оперативні групи збиралися, щоб визначити, якою могла б бути відповідь США.

У Білому домі вважали, що відповідь мала б бути "неядерною"

У Байдена вважали, що відповідь повинна бути "неядерною", але разом з тим "драматичною". Ймовірно, "звичайний напад на підрозділи, які запустили ядерну зброю".

У Білому домі побоюються, що застосування ядерної зброї у відповідь могли заохотити Путіна та інші авторитарні держави до використання ядерного арсеналу.

  • До слова, нещодавно видання CNN повідомило, що Сполучені Штати з кінця 2022 року почали "ретельно" готуватися до потенційного ядерного удару, який Росія могла завдати по Україні. У США були стурбовані, що Росія могла застосувати тактичну або стратегічну ядерну зброю по Україні.
  • Журналісти заявили, що з кінця літа до осені 2022 року Рада національної безпеки США скликала низку засідань, щоб запровадити плани на випадок надзвичайних ситуацій. За їхніми даними, наразі країна "ретельно" підготувалася до будь-якого можливого сценарію подій.