За українським законодавством, заочний арешт потребує, щоб людина мала статус підозрюваного, а також щоб її було оголошено у міжнародний розшук, пояснили в Антикорупційному суді.

Важливо Офіційно: Рада ЄС зняла санкції з Азарова і Ставицького – що відомо

Таке рішення було схвалене апеляційною палатою ВАКС ще минулого тижня. Колегія суддів дійшла висновку, що Олександр Клименко так і не набув статуса підозрюваного у справі.

Військова прокуратура у 2019 році справді схвалила рішення про оголошення Клименка у міжнародний розшук. Втім після цього не було жодних дій на виконання цього рішення,
– пояснила суддя спікер Інна Калугіна.

Хто такий Олександр Клименко: коротко

Це український бізнесмен та політик родом з Макіївки Донецької області. У часи влади Віктора Януковича очолював спершу податкову Донецької області, а з листопада 2011 – Держподаткову службу України.

Наприкінці грудня 2012 року після парламентських виборів увійшов до уряду Миколи Азарова. Олександр Клименко очолив Міністерство податків і зборів.

У лютому 2014 року він втік з України, як і більшість прибічників Януковича. Євросоюз ввів санкції проти нього. У 2015 році Інтерпол оголосив його у розшук.