Відповідне рішення набуло чинності в п'ятницю, 6 березня. Сталося це після публікації в Офіційному журналі ЄС, мовиться на сайті Ради ЄС.

Актуально: Посли ЄС вирішили зняти санкції з Азарова і Ставицького, – журналіст

Як зазначено у повідомленні журналу, з переліку фізичних та юридичних осіб, які перебувають під санкціями, вилучено Миколу Азарова та Едуарда Ставицького.

Водночас під дією санкцій ЄС залишаються десятеро колишніх українських топ-посадовців. Це:

Що відомо про санкції ЄС проти оточення Януковича

  • Санкції проти Віктора Януковича та його оточення були вперше введені в березні 2014 року і відтоді продовжуються на щорічній основі.
  • З часом Євросоюз почав знімати обмеження з чиновників через недостатні докази проти них від українського слідства.
  • У 2019 році ЄС виключив із санкційного списку ексглаву Адміністрації президента Януковича Андрія Клюєва. Ще раніше зняв обмеження з колишнього міністра юстиції Олена Лукаш та нардепа Сергія Клюєва, ексрегіонала Юрія Іванющенка та Віктора Януковича-молодшого у зв’язку з його смертю.

Цікаво! Ймовірність зняття санкцій ЄС з Азарова та Ставицького – 99%, – експерт

Хто такий Микола Азаров

Це український політик російського походження. Чотирнадцятий прем'єр-міністр України. До цього двічі був першим віцепрем'єром, а також двічі виконував обов'язки прем'єра. У 2014-му втік з України, відтоді перебуває у розшуку Служби безпеки.

В Україні проти нього відкрита низка кримінальних справ. Так, Азарова підозрюють у заволодінні з іншими учасниками злочинної організації експрезидента-втікача Віктора Януковича скрапленим газом на суму 2,2 мільярда гривень, який належить ПАТ "Укргазвидобування" і ПАТ "Укрнафта".

Що відомо про Едуарда Ставицького

Український політик, член "Партії регіонів". Очолював Державну службу геології та надр, Міністерство екології та природних ресурсів, Міністерство енергетики і вугільної промисловості України. З 2014 року також перебуває у розшуку.

До слова, раніше в ексміністра енергетики Едуарда Ставицького знайшли півсотні кілограмів золота і 5 мільйонів доларів готівкою. Він утік до Ізраїлю, отримав паспорт і став Натаном Розенбергом.