Санкції проти українських високопосадовців режиму президента-втікача Віктора Януковича у ЄС уже скасовували. Йдеться про братів Клюєвих, Олену Лукаш тощо.
Читайте: Які рішення ухвалили посли ЄС
І це, за словами Вадима Трюхана, пов'язано з тим, що в Україні приділяють недостатньо уваги питанню доведення вини Януковича і його поплічників у тих злочинах, які вони скоїли протягом свого перебування при владі. А для європейців мало лише політичних заяв. Для них важливі докази.
З огляду на те, що проти Азарова і Ставицького в Україні немає судових рішень, які набули чинності, можна припустити, що ГПУ не надала ЄС достатньо доказів, щоб санкції були продовжені. Тут немає жодної політики – виключно юриспруденція,
– зазначає експерт.
Він переконаний: ймовірність скасування санкцій – 99%. І наразі в Україні навряд чи будуть серйозно займатися оскарженням такого рішення. По-перше, тому що ГПУ все ще реформується. По-друге, на позачерговому засіданні Верховної Ради уже 5 березня, ймовірно, чинного генпрокурора відправлять у відставку.
Цікаво! Азаров, Курченко і Захарченко – сусіди: як і де живуть у Росії українські політики-втікачі
Які можливі наслідки цього?
Передусім це – репутаційна неприємність для держави. Україна таким чином показує недосконалість правоохоронної системи. Йдеться про доведення до логічного завершення – вироків судів – справ, які порушені проти представників злочинного режиму Януковича.
Також всередині країни, ймовірно, буде лунати критика з боку патріотично налаштованих політичних сил. Зокрема, критика дій ГПУ і керівництва держави. Однак у Європі навряд чи хтось всерйоз буде звертати на це увагу – зараз там більше стурбовані тим, що відбувається в Сирії, та ситуацією зі спалахом коронавірусу на континенті.
Варто зазначити, що санкції ЄС проти Януковича та його соратників є чинними до 6 березня 2020 року. Востаннє їх продовжували 4 березня 2019 року.