У березні в Україні стартує запис на вакцинацію від COVID-19, підвищуються пенсії та набуває чинності безвізовий режим з однією із держав Карибського моря. Детальніше про зміни – у матеріалі.
Брак фахівців, відсутність потрібних ліків та обладнання, часто – ігнорування з боку держави. Близько 2 млн українців (5% населення) мають рідкісні хвороби й змушені щодня боротися зі згаданими вище чинниками. Для повноцінного життя їм потрібне постійне дороге лікування та державна підтримка.
Карантин в Україні триватиме щонайменше до кінця квітня. Та всіх цікавить лише одне: коли нарешті знімуть обмеження, з якими довелося жити вже майже рік.
З введенням карантинних обмежень, в Україні та світі в рази зросла популярність служб доставки. Кур’єри приходять на допомогу тим, хто перебуває на самоізоляції, у період жорсткого локдауну, коли кафе та ресторани працюють лише на виніс, та в цілому люди стали більше часу проводити вдома і часто замовити обід в улюбленому закладі – зручніше і швидше, ніж готувати самому.
Коронавірус мутує і це потенційно робить наявні сьогодні вакцини менш ефективними проти нього. Це не означає, що вони не працюють, однак, за попередніми даними, їх здатність захищати від кількох нових варіантів вірусу зараз дещо слабша.
Менш ніж за рік у системі української освіти відбулася низка кардинальних змін. Діти, вчителі та батьки звикли до уроків онлайн, Міністерство освіти та громадські організації почали запускати онлайн курси та створювати матеріали, аби полегшити процес переходу.
Уже в лютому 2021 кілька мільйонів українців повинні отримати перші дози вакцини проти COVID-19. Які саме препарати ми отримаємо, кого вакцинуватимуть першим і де записатися на щеплення? Відповіді на основні запитання про вакцинацію в Україні – у матеріалі.
"Сіріус" – найбільший приватний притулок в Україні. Він розташований у 75 км від Києва і зараз є житлом для понад 3 тисяч собак і котів. Ми поговорили з його засновницею Олександрою Мезіновою про те, як в Україні змінилося ставлення до бездомних тварин, як це – утримувати таку кількість вихованців, а також – яким вона бачить "притулок майбутнього", створення якого, до слова, вже почалося.
У лютому в Україні очікують старт вакцинації від COVID-19, ціни на газ знижуються, а випускники можуть розпочати реєструватися на основну сесію ЗНО. Детальніше про зміни – у матеріалі.
Джо Байден офіційно зайняв пост президента США. Вже зрозуміло, що його політика за більшістю напрямків буде відрізнятися від обраного Трампом курсу. Чи стосуватииеться це України?
Випускники вищих навчальних закладів України більше не будуть отримувати дипломи з відзнакою. Відповідні зміни набули чинності з січня 2021 року, а наказ підписав 29 грудня 2020 року міністр освіти й науки Сергій Шкарлет. У суспільстві це викликало як схвальні, так і негативні відгуки.
За результатами американських виборів, перемогу здобув демократ Джозеф Байден. Загалом в американській політиці він вже майже 50 років. 20 січня 2021 року він склав присягу на офіційній інавгурації.