Повідомляється, що Олега Муратова заарештували на два місяці – до 4 березня. Перед засіданням Муратов у залі суду заперечив свою провину.

До теми СБУ затримала заступника голови Одеської ОВА: той обіцяв "відмазати" від в'язниці підлеглого

Суд повністю задовольнив клопотання прокурорів

Заступник глави ОВА заявив, що під час затримання до нього нібито застосовували фізичну силу. Також Муратов пов'язує кримінальне провадження проти нього з "вкидом" з боку Росії та наголосив, що готовий співпрацювати зі слідством.

Адвокат Муратова, Вадим Оксюта, переконує, що у справі є ряд фальсифікацій з боку СБУ та прокуратури. Зокрема, обшуку в автомобілі підозрюваного взагалі не було. За версією сторони захисту, справа сфальсифікована іншим посадовцем та має сімейний характер.


Суд відправив до СІЗО Олега Муратова / Фото "Думская"

Прокурор Євген Корнієнко заперечив всі звинувачення та попросив суд відправити посадовця до слідчого ізолятора, мотивуючи це тим, що підозрюваний може впливати на свідків, має право на пересування під час комендантської години та може переховуватись у Молдові або у невизнаному Придністров'ї.

Як альтернативу триманню під вартою прокурор озвучив суму застави у 3 220 800 гривень. Під час обшуку у затриманого знайшли посвідчення позаштатного кореспондента одного з видань, зазначив обвинувач.

Глава Одеської ОВА відреагував на арешт Муратова

Глава Одеської ОВА Максим Марченко відреагував на судове засідання щодо Муратова.

Я особисто займав і буду займати принципову позицію щодо будь-яких порушень закону скоєних посадовими особами. Всі винні мають бути притягнуті до відповідальності та понести невідворотне покарання. Військова адміністрація та правоохоронні органи області і надалі будуть припиняти неправомірну діяльність будь-кого незалежно від рангу та займаної посади,
– написав він у телеграмі.

Що відомо про затримання Муратова

  • Співробітники СБУ 3 січня затримали заступника голови Одеської ОВА, який за 35 тисяч доларів хотів відкупити підлеглого від тюрми. Наступного дня йому оголосили підозру.
  • Посадовця затримали в адмінбудівлі ОВА під час отримання 27 тисяч доларів. Під час обшуків у нього вилучили 45 тисяч доларів, 21 тисячу євро, золоті злитки та монети.
  • Муратов з 2002 до 2015 року обіймав різні посади в Одеській ОДА. У 2016 – 2020 очолював Південний офіс Держаудитслужби.
  • Наприкінці 2020 року став заступником тодішнього голови ОДА Сергія Гриневецького. Після того, як вже ОДА очолив Максим Марченко, Муратов залишився на посаді заступника.