Попри війну, Служба безпеки України продовжує боротися з українськими корумпованими чиновниками. Власне, затриманому заступнику очільника Одеської ОВА оголошено про підозру за двома кримінальними статтями. Високопосадовець обіцяв допомогти підлеглому позбутися кримінальної відповідальності, якщо той занесе йому 35 тисяч доларів.

Читайте також На Буковині судитимуть адвоката, який виправдовував росіян та називав українців "нацистами"

Візит силовиків до заступника глави ОВА

Зауважмо, що поки невідомо, про кого саме йдеться. До того ж в Україні діє презумпція невинності – тобто людина не вважається винною у скоєнні злочину доти, допоки її провину не визнає суд.

Однак правоохоронці стверджують, що задокументували факт передачі одному зі заступників глави ОВА "авансу за допомогу" у розмірі 27 тисяч доларів. За ці гроші затриманий повинен був би "відмазати" від в'язниці одного з підлеглих.

Для цього він (заступник глави ОВА – 24 Канал) нібито планував використати особисті зв'язки у правоохоронних органах України,
– констатували у пресслужбі СБУ.

Водночас там опублікувала світлини, що підтверджують візит СБУ до чиновника. На кадрах, зокрема, видно готівку, яку хотів державний посадовець передати своєму водію. Власне, саме у цей момент правоохоронці з'явилася в будівлі ОВА.

Служба безпеки затримала корумпованого одеського чиновника: дивіться фото

Окрім того, в СБУ зазначили, що правоохоронці провели обшуки в маєтку та в автомобілі заступника глави ОВА. Під час них вони виявили та одразу вилучили:

  • понад 45 тисяч доларів;
  • близько 21 тисячі євро;
  • золоті злитки та монети.

Заходи з викриття злочину проводили прокурори спільно зі співробітниками СБУ,
– також зазначили в Офісі Генпрокурора.

Наразі затриманого звинувачують у тому, що він заволодів чужим майном, зловживаючи довірою. Простіше кажучи, чиновнику інкримінують шахрайство. Окрім того, йому оголосили про підозру за статею кримінального кодексу про те, що він скористався своїм службовим становищем та підбурив іншу службову особу до хабарництва.

Нагадаємо, що СБУ нещодавно затримала зрадника на Чернігівщині. Він збирав дані про ЗСУ у прикордонних районах на півночі України. Тепер чоловікові загрожує позбавлення волі.