Зазначається, що усе майно партії та її осередків передадуть державі. Але це рішення ще можна бути оскаржити у Верховному Суді.
Читайте також: ДБР затримало довірених осіб Киви, які мали організовувати провокації з тітушками на Одещині
Чому заборонили Соціалістичну партію України
Аналітик Ігор Фещенко зазначив, що аргументи СБУ та Мін'юсту проти Соціалістичної партії полягали в антиукраїнській і проросійській діяльності останніх трьох керівників партії, в першу чергу — Іллі Киви. Наприклад, його привітання Путіна з днем народження, схвалення його діяльності, також згадали про справу щодо державної зради Киви.
В СБУ зазначають, що хоч Кива з 2019 року не є офіційним керівником партії, але він і далі здійснював вплив на неї. Також в справи проти СПУ йдеться, що входження Киви до ОПЗЖ подавалося як делегування від Соціалістичної партії. А нині Соціалістичну партію України очолює Віктор Заїка – директор іменного благодійного фонду Іллі Киви "Визволення".
Також доказом впливу Іллі Киви на Соціалістичну партію вважають, що організація "Всеукраїнський рух по боротьбі з фашизмом "Патріоти за життя", яку він очолює, благодійний фонд та СПУ зареєстровані за однією адресою.
Антиукраїнську дільність виявили в окремих керівників осередків СПУ, зокрема Олександра Онищенка. Він очолює Київський міський осередок партії.
Загалом засідання щодо заборони Соцпартії стало одним з небагатьох, на яке допустили журналістів. Також воно стало найдовшим і тривало майже три години. Найкоротше засідання щодо заборони Блоку Володимира Сальдо тривало близько 30 хвилин,
– розповів Ігор Фещенко, який відвідує всі судові засідання.
Заборона проросійських партій в Україні
Загалом в Україні заборонили вже 7 політичних політсил, які Міністерство юстиції вважає проросійськими. Крім СПУ, суд заборонив діяльність таких партій:
- "Опозиційний блок",
- "Соціалісти",
- "Справедливості та розвитку",
- "Наші",
- "Держава",
- "Блок Володимира Сальдо".
Розгляд справи проти "Прогресивної соціалістичної партії" перенесли через зустрічний позов з боку партії. Також перенесене засідання щодо заборони "Робітничої партії України (марксистсько-ленінська)".
ОПЗЖ заявила, що вони припинили своє існування