Нагадаємо, активісти "Центру протидії корупції" вимагали, щоб е-декларації військових прокурорів були у відкритому доступі на рівні з рештою декларацій чиновників. Натомість Анатолій Матіос своєю постановою закрив інформацію про майновий стан посадових осіб військової прокуратури. Однак колегія суддів під головуванням Володимира Келеберди після годинної наради ухвалила рішення про відмову ЦПК у позові.

Читайте також: НАЗК закрило доступ до електронних декларацій чиновників працівникам НАБУ

"Дане рішення було ухвалене зважаючи на те, що судом не встановлено порушення приписів чинного законодавства під час прийняття Анатолієм Матіосом відповідної постанови, що мала на меті закриття інформації про майновий стан посадових осіб військової прокуратури задля їхньої безпеки та безпеки їхніх родин", – йдеться в повідомленні суду.

У ЦПК вважають, що в суддів не було законних підстав для прийняття такого рішення.

"Ми переконані що публікація декларацій жодним чином не загрожує прокурорам, адже дані про адреси, їх ідентифікаційні номери, номери автівок і так не публікуються в реєстрі. Натомість приховуються дані про активи прокурорів та їх спосіб життя як нещодавно журналісти виявили явну невідповідність доходам у способі життя заступника Матіоса Дмитра Борзих, декларація якого якраз в цих секретних списках", – заявила юрист ЦПК Олена Щербан.

Натомість Анатолій Матіос переконаний у справедливості рішення суду.

Варто додати, що ЦПК вже готує апеляцію на рішення Окружного суду.