Вища рада правосуддя на засіданні продовжила рішення про тимчасове відсторонення судді Макарівського районного суду Київської області Олексія Тандира, який збив нацгвардійця на блокпосту. Це пов'язано із притягненням його до кримінальної відповідальності.

Дивіться також 50 друзів Путіна і прокляття Пригожина: хто зі списку Гааги доживе до трибуналу

До 9 вересня підозрюваний перебуватиме в СІЗО

Рішення ВРП ухвалила після розгляду відповідного клопотання заступника генерального прокурора Антона Войтенка.

Пропоную Вищій раді правосуддя ухвалити рішення про задоволення клопотання заступника генерального прокурора Войтенка Антона Борисовича й тимчасово відсторонити суддю Макарівського районного суду Київської області Тандира Олексія Віталійовича від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням його до кримінальної відповідальності до набрання законної сили вироку або закриття кримінального провадження,
– сказала членкиня Вищої ради правосуддя Олена Ковбій.

Рішення прийняли одноголосно.

Тандир до 9 вересня перебуватиме у СІЗО. Прокурор вважає, що у разі зміни запобіжного заходу або здійснення ним у подальшому правосуддя зростає ризик того, що скандальний суддя зможе певним чином повпливати на перебіг справи.

Розслідування про братів Олексія і Дмитра Тандира: відео

Справа Тандира: останні новини

  • Напередодні стало відомо, що до суду скерували обвинувальний акт щодо судді Тандира. Тепер же визначилися, коли буде підготовче засідання. Як розповіли журналісти, підготовче засідання у справі Олексія Тандира відбудеться 5 вересня. Його проводитимуть у Святошинському районному суді міста Києва.
  • Дружина збитого на блокпості нацгвардійця Анна Бондаренко знайшла на своєму рахунку анонімні перекази від родини судді Олексія Тандира. Дружина Вадима Бондаренка відмовилася від коштів Тандира, який збив на смерть її чоловіка. Адвокат дружини збитого на блокпості нацгвардійця Вадима Бондаренка віддав гроші захиснику судді Олексія Тандира. Водночас захисник Тандира Олег Юрченко відмовлявся приймати кошти.
  • Колишній суддя Олексій Тандир намагався сфальсифікувати експертизу, аби та не показала, що на момент аварії він перебував у стані алкогольного сп'яніння. Замість сечі він здав на аналіз воду та слину.