Журналісти отримали доступ до цих записів із власних джерел у правоохоронних органах. На них – деталі участі Вовка у справах "Приватбанку".

Читайте також Остання велика схема: як Коломойському вдалось непомітно вкрасти ще 370 мільйонів

Про що йдеться на плівках

У травні 2019 року до Вовка прийшов його колега – заступник голови Господарського суду Києва Вадим Босий. Тоді Босий розглядав справу за позовом Коломойського до Нацбанку та націоналізованого "Приватбанку". Справа стосувалася кредитних договорів та договорів поруки. Їх Коломойський хотів через суд визнати недійсними.

Як випливає зі записів, суддя Босий прийшов до свого колеги Вовка та запитав, чи "цікавить його ця справа". Голова ОАКС вирішив "посприяти" та зателефонував знайомому з оточення Коломойського.

Скажи, будь ласка, ти не займаєшся особисто, таке ж, пам'ятаєш, болюче питання, дуже-дуже болюче? "Бороди" (ймовірно, йдеться про Коломойського – 24 канал) питання головне,
– казав Вовк співрозмовнику.

Згідно з судовим реєстром, позивачем у цій справі є особисто Коломойський. Судячи з розмови, суддя Босий вирішив порадитися, яке рішення йому прийняти у цій справі.

Тому Вовк переказував її суть своєму співрозмовнику: "Ну, прізвище там "Бєні", ти зрозумів, а виконувач Босий. Він приїхав і каже: "А що мені робити? Всі ходять [як] якісь шлепера, незрозуміло, без конкретики, кому воно цікаво чи не цікаво взагалі?"

Дізнайтеся більше Невловимий і недоторканий: що відомо про скандального суддю Павла Вовка

Яким був результат розмови

У червні 2020 року Босий повністю задовольнив позов Коломойського і визнав договори на 9,2 мільярда гривень недійсними. У НБУ заявили, що суддя був упередженим при розгляді справи. Наразі регулятор намагається скасувати рішення Босого у судах вищих інстанцій.

Журналісти телефонували Босому, однак, після озвучених запитань, суддя сказав, що виникли "проблеми зі зв'язком" і кинув слухавку. Далі на дзвінки він не відповідав.

Справа Вовка: що відомо

  • НАБУ звинувачує керівництво ОАСК у спробі узурпувати судову владу в країні. У лютому Вовка оголосили у розшук.
  • Раніше опублікували записи розмов суддів ОАСК. За версією слідства, Вовк очолив злочинну організацію, яка хотіла захопити владу.
  • ВАКС кілька разів дозволяв примусовий привід судді, однак до суду його не доставляли, бо не могли знайти.