Архів
Курси валют
Погода
   youtube @24
   Loading...
   google @24
   RSS СТРІЧКА
   Загальний RSS

   Топ новини

   Відео новини

   Пряма трансляція на
   Останні випуски

   Судова реформа в Україні: чому міжнародні представники відмовилися долучитися до комісії

   -

   Рада ухвалила закон, в якому вказано, що при Вищій раді правосуддя мала б бути створена етична комісія, де переважний голос мали б міжнародні експерти.

   Міжнародники делегували своїх кандидатів, але не Вища рада правосуддя. "ВРП (Вища рада правосуддя – 24 канал) тупо не делегувала свою трійку, чим заблокувала реалізацію закону. В законі пряма норма – делегувати до такого числа. Міжнародники делегували", – Віталій Шабунін.

   Важливо! Продовжують "кривосудити": шокуючі рішення суддів Майдану, які зберегли посади

   У Вищій Раді Правосуддя заявили, що причина в тому, що кандидати подавались не організаціями, які займались відбором Антикорупційного суду. А ніби саме так і каже закон.

   "Визначено, що три особи номінується з-поміж міжнародних експертів запропонованих міжнародними організаціями. З якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупцією відповідно міжнародних договорів України. До складу Громадської ради міжнародних експертів утворено відповідно до Закону України "Про Вищий антикорупційний суд", – пояснила керівниця прес-центру Судової влади України Оксана Лисенко.

   З аналогічної причини не створено і комісію, яка мала обрати новий складу кваліфікаційної комісії суддів, а попередній "Слуги народу" звільнили. До комісії так само мали входити міжнародники. Тут вже вони відмовились.


   Відмова міжнародників

   Стверджували, що ВРП повністю переписали закон, і вони вже не будуть відігравати ключової ролі. Їх у Раді правосуддя назвали суто консультативним органом. У Раді ж правосуддя сказали, що саме через нечіткі формулювання в законі міжнародники і відмовились.

   В профільному комітеті Ради знали, що Вища рада перекрутила закон, але не стали тоді нічого робити. Зараз же всі дедлайни повалені, а профільні депутати взагалі не впевнені, що долучати міжнародників до очищення хороша ідея.

   Цікаво: Цілковитий ігнор: Вища рада правосуддя "забила" на судову реформу Зеленського

   Також реформа Зеленського передбачала вдвічі скорочення Верховного суду. Але Конституційний суд вирішив, що і попереднє очищення касаційної інстанції не було законним. А отже 9 суддів старого Верховного суду повертаються на роботу, хоч і не перемогли в конкурсі. Що робити з ВСУ далі теж має вирішити Верховна Рада.

   Що відомо про Вищу раду правосуддя?Це впливовий державний орган, який має забезпечувати незалежність судочинства, а також формувати доброчесний і високопрофесійний корпус служителів Феміди. Вища рада правосуддя складається з 21 члена, 10 з них обирає з'їзд суддів, по двоє – з'їзд адвокатів, всеукраїнська конференція прокурорів, з'їзд представників юридичних вишів, президент, Верховна Рада, а голова Верховного суду є членом ВРП за своєю посадою.

   Читайте також

   powered by lun.ua
   Пропозиції партнерів
   Коментарі
   Залиште відгук