Зачистка мітингувальників

Силовики розпочали штурм приблизно о 3 ночі. Відео, де яскраво видно розгін, опублікували на різних телеграм-каналах. Зокрема, на каналі "Чай з малинавым варэннем" повідомили, що людей розганяють водометами, передає 24 канал.

Зверніть увагу "Втікайте, лошки": протестувальники у Мінську розганяють ОМОН – відео 18+

На відео видно яскраві кадри та потужні вибухи. Обережно, присутня ненормативна лексика.

Людей розганяють водометами: відео 18+

Також люди зафіксували на відео, як силовики нещадно били чоловіка, який намагався врятуватися та втекти. ОМОНівці повалили його на землю та жорстоко побили.

Силовики жорстоко б'ють активіста: відео

Окрім цього, автозак намагається знести усі барикади, які будують люди.

Дивіться відео, де автозак руйнує барикади:

Також на телеграм каналі NEXT live опублікували кадри, на яких силовики вийшли озброєні автоматами.

Стало відомим, що силовики направляються на Кам'яну гору. Вони – озброєні та зі щитами впевнено та швидко йдуть дорогою. З якою саме метою туди прямують та якої сили будуть сутички – наразі невідомо.

Як повідомили місцеві телеграм-канали, протести все ж завершились. Ресурси додають, що мітингувальники вважають себе справжніми переможцями. Натомість спецтехніка покинула Мінськ.

Як починались протести

Нова хвиля протестів спалахнула увечері. Оскільки силовики перекрили всі підходити до середмістя білоруської столиці та хапали всіх, хто їм траплявся під руку, мітингувальники збиралися невеликими групами в різних частинах міста.

Найгірша ситуація була біля станції метро "Пушкінська". Звідти надходила інформація про все більшу кількість поранених. Ситуацію описують у телеграм-каналі NEXTA Live.

Актуально "Віримо, можемо, переможемо": як люди протестують у різних містах Білорусі

Там зазначають, що поранену дівчину працівники супермаркету "Віталюр" занесли всередину закладу. Втім, силовики почали закидати у приміщення шашки зі сльозогінним газом.

Там же, на Пушкінській, вибух від гранати сильно поранив водія автобуса. У чоловіка пошкоджений поперек, він стікає кров’ю.

Обережно! Відео 18+!

Поранений водій автобуса у Мінську: відео 18+

Ще одному пораненому чоловіку прямо на вулиці небайдужі перемотали ноги бинтами, він – теж сильно поранений.

Поранений протестувальник на Пушкінській у Мінську: відео 18+

Попри постійний обстріл з боку ОМОНівців, ЗМІ пишуть, що людям вдалося "відвоювати" ділянку міста біля станції метро "Пушкінська".

Де відбуваються події: станція метро "Пушкінська" у Мінську на карті

Протести у Білорусі: що відомо

  • Перемогу у виборах президента Білорусі 9 серпня, згідно з результатами екзитполу, здобув Олександр Лукашенко. До того ж, з величезним відривом.
  • Така інформація спровокувала масові протести білорусів. Акції пройшли як у провінційних містечках, так і в столиці. Громадяни країни заявили, що вибори сфальсифікували. Вони вимагають чесного підрахунку голосів.
  • У Мінську сталися масштабні сутички з ОМОНом, ті залучили рушниці із гумовими кулями, водомети. Протестувальники створили барикади зі смітників та інших підручних предметів. Однак ОМОНівці штурмували ці барикади.
  • Варто зазначити, що у країні приглушили інтернет. Через це офіційні сайти відомств не працювали. Влада не коментувала ситуацію. Протестувальники почали залишати вулиці Мінська приблизно о 3:00.
  • За інформацією ЗМІ, під час сутичок загинули 3 людей, десятки – поранені. Лукашенко прокоментував ситуацію лише наступного дня. Він зазначив, що ОМОН діяв у межі повноважень, аби приглушити мітинг.