Про це розповів президент Володимир Зеленський під час свого вечірнього звернення 17 вересня, повідомляє 24 канал. Він зауважив, що сьогодні у кількох українських містах мали б відзначатись Дні міста.

Зокрема, в Херсоні та Бердянську, які поки що залишаються під контролем окупантів. Президент наголосив, що хоч би які сили загарбники на них не витрачали, хоч би що вони не розповідали, Херсон і Бердянськ жодної хвилини не втрачали своєї української душі та віри в Україну.

До теми Звірства в Бучі не були аномалією, росія так поводиться на всіх окупованих територіях, – ISW

Окупанти чинять так, як колись нацисти

Зеленський зазначив, що Україна жодної хвилини не забуває про тимчасово окуповані міста. Їх обов'язково звільнять, як раніше Київщину, Чернігівщину й Сумщину.

Так само як тепер Харківщину, ми звільнимо й інші області, всю нашу землю. Всюди, де є Україна, буде наш прапор і ніде не залишиться цього звірства – р**изму, який повторює те, що робили нацисти,
– наголосив глава держави.

Він додав, що росіяни хіба що не роблять мило з людей чи абажури зі шкіри. Масштаб їхніх звірств не розповсюджується на всю Європу, однак принцип той самий:

 • табори, де збирають людей, щоб убити,
 • депортації,
 • спалені міста й села – в них після окупантів не залишається нічого живого,
 • ракетний терор,
 • масові поховання,
 • катівні,
 • найжорстокіші знущання з іще живих людей,
 • безмежна та нічим не прикрита ненависть, з якою росіяни виправдовують війну, яку вони й розпочали.

Дивіться звернення Володимира Зеленського:

Зауважте Потрібен трибунал: як світ реагує на звірства росіян в Ізюмі

На Харківщині знайшли понад 10 катівень

Зеленський розповів, що сьогодні в Ізюмі продовжились ексгумаційні роботи на місці знайденого масового поховання, а також експертизи тіл загиблих.

Отримані нові докази тортур, які застосовувались проти людей, які там поховані. У звільнених районах Харківщини знайдено вже понад 10 катівень – у різних містах і селищах,
– додав президент.

За його словами, коли окупанти втікали, вони кинули й апарати для знущання. Приміщення для тортур та інструменти для катувань струмом знайшли навіть на звичайному вокзалі Козачої Лопані.

"Це просто вокзал! Катування було повсюдною практикою на окупованій території. Так робили нацисти. Так роблять р**исти. І відповідатимуть вони так само – і на полі бою, і в залах суду", – зауважив президент.

Він наголосив, що всіх, хто катував, знущався та приніс це звірство з росії на українську землю, знайдуть.

Читайте також Ще одна катівня: у Козачій Лопані знайшли місце, де окупанти знущались з людей

Загарбники не мають жодних шансів в Україні

Зеленський розповів, що ситуація на передовій за минулу добу не зазнала суттєвих змін. ЗСУ, розвідка, СБУ та Національна гвардія крок за кроком витісняють окупантів з України. Однак ще потрібні час, зусилля та зосередження на обороні нашої держави.

Багато хто з російських солдатів уже усвідомив, що в них немає жодних шансів в Україні, що вони будуть розбиті. Найрозумніші з російських військових здаються в полон, і ми гарантуємо їм дотримання усіх прав згідно з конвенціями,
– зазначив глава держави.

Він додав, що на загарбників продовжуватимуть тиснути, щоб вони це зрозуміли. ЗСУ битимуть їх міцніше, ніж били до цього. Зеленський подякував:

 • усім українським воїнам – від командувачів до рядових,
 • кожному, хто допомагає обороні,
 • усім партнерам, які підтримують розслідування злочинів окупантів і працюють разом з Україною для притягнення росії до відповідальності за війну та наслідки, які вона принесла,
 • усім, хто допомагає відновити нормальне життя після того, як українські герої звільняють нашу землю.

"Зараз звільнені райони Харківщини нарешті можуть жити – доправляються продукти, ліки, повертається енергозабезпечення, привезли пенсії, відновлюємо роботу транспорту, залізниці. Настане час – відбудуємо й усе, що зруйнували окупанти", – наголосив Зеленський.

Президент підсумував, що настане день, коли він зможе сказати це про кожне українське місто, яке поки що перебуває під російською окупацією, зокрема про Херсон, Бердянськ, Донецьк, Луганськ, Маріуполь і, звичайно ж, Крим.

Варто подивитися – важкі кадри з місця масового поховання в Ізюмі: відео