Засудив знесення пам'ятників Колумбу очільник відділу внутрішніх церковних зв'язків РПЦ митрополит Іларіон, повідомляє російський Інтерфакс.

До слова Відірвали голову Колумбові: мітингувальники в США розтрощили статую – фото, відео

Свою позицію він пояснив тим, що тоді були інші часи, а люди жили по-іншому. Мовляв, не варто переносити нинішні стандарти на звичаї того часу.

Люди в минулому жили за іншими правилами, вони по-іншому висловлювалися, по-іншому діяли. Автоматично переносити всі сьогоднішні стандарти на минуле людства – це означає постійно переписувати історію,
– заявив митрополит Іларіон.

Водночас він заявив, що історію неможливо переписати, а видатним діячам минулого варто віддати належне. Для цього буцімто варто виходити з тих стандартів, які були в ті часи, коли вони жили.

Знесення пам'ятників Колумба в США: коротко

  • Під час масових протестів у США в Бостоні звалили голову в статуї Христофора Колумба. У Річмонді пам'ятник першовідкривачу Америки й зовсім знесли й кинули в річку.
  • Учасники протестів вважають, що саме відкриття Америки Колумбом стало початком работоргівлі. Тоді африканців використовували для колонізації нових земель.
  • Також Колумба засуджують за жорстоке ставлення до корінного народу Америки – індіанців. Рабство в США скасували 30-ою поправкою до конституції в 1865 році – через 4 століття після відкриття Америки.