Про це в ефірі 24 каналу розповів військовий експерт Олег Жданов. Він зазначив, що такий розвиток подій не можна виключати, однак є свої нюанси.

До теми На Кубі та Венесуелі: Росія може розмістити військову інфраструктуру ближче до США

Чи зможе Росія втілити ідею

Як зазначив Жданов, Китай та США витіснили Росію з Венесуели, тому зараз Кремль у цій державі майже не представлений. Така ж ситуація й на Кубі – Росія немає можливості запровадити там військову інфраструктуру. Крім того, навряд чи кубинський уряд погодиться на такі дії.

Тому Росія, як такий собі пас (представники НАТО, якось висловились, що "м'яч" знаходиться на російській половині поля) – сказала, що розвиватиме латиноамериканський напрямок. Однак, хто їм дасть?

Олег Жданов

Військовий експерт

Єдина альтернатива Росії

За словами експерта, це єдиний напрямок, який могла заявити Росія, як альтернативу Західному. У Кремлі не сказали, що підуть на Захід, оскільки – там Україна, а це вже – відкрита війна на європейському континенті.

Жданов розповів про бажання Росії розмістити війська у Венесуелі та на Кубі: дивіться відео


Що відомо про латиноамериканський напрямок Росії

  • За інформацією заступника глави російського МЗС Сергія Рябкова, у Кремлі вважають, що ухвалення такого рішення залежить від США.
  • Водночас він зазначив, якщо на Москву чинитимуть тиск, то вона "буде змушена" розмістити війська в лояльних країнах Латинської Америки.
  • Крім того, Рябков запевняв, що Росія начебто не хоче зростання напруги у відносинах з США. Саме тому "дипломати намагаються домовитися".