Військовий оглядач з Ізраїлю Давид Шарп розповів 24 Каналу, що росіяни наступають на один населений пункт кілька разів для пошуку слабкого місця. У них ніколи не було швидкого просування.

Дивіться також Росіяни загрузли у Вовчанську: Світан назвав причину

Тактика росіян

За словами військового оглядача з Ізраїлю, росіяни наступають не за класичними методами, коли на одній ділянці відбувається концентрація сил для того, щоб добитись певних результатів, наприклад, прорвати оборону та просуватись далі. Це робити важко, коли опонент вміє тримати цю оборону.

Саме тому російська тактика – це наступ на локальних ділянках, який відбувається по кілька разів з метою пошуку слабких місць. Коли окупанти таке місце знаходять, попри великі втрати, намагаються здійснити наступ.

Вони (росіяни – 24 Канал) швидко ніколи не просувались, якщо не брати до уваги початковий етап війни та літо 2022 року,
– підкреслив Шарп.

Військовий оглядач розповів, що яскравим прикладом цього є Авдіївка. Росіянам вдалось її захопити на фоні боїв в Бахмуті. Росіяни не мали достатньо сил для штурму Авдіївки, а коли в них з'явились резерви, вони це реалізували.

Сьогодні є тиск окупантів на Часів Яр та Очеретине. Коли відбувається атака великою силою – її вже не повториш, тому ворог дотримується тактики наступу маленькими групами кілька разів, адже тоді є право на помилку.

Росіяни мали "вікно можливостей"

ЗСУ, на думку Шарпа, поки не отримали допомогу від США не могли давати рішучу відповідь ворогу, адже потрібно було берегти запаси, наприклад, боєприпасів. Зараз, коли до України поступила військова допомога, росіяни вже не мають такого "вікна можливостей".

Українці отримали велику стратегічну міцність, тому бойові дії стають класичними, в тому плані, що українці вже менше повинні оглядатись на економію, діють в стандартному режимі,
– зауважив військовий оглядач з Ізраїлю.

Також він розповів, що наступ росіян в Харківській області дав можливість їм захопити достатньо велику частину території. Однак сказати, яка у них була мета на цьому напрямку – сказати важко.

Все поки вернулось, крім цього неочікуваного наступу, а хтось скаже, що очікуваного, в Харківській області, на свої місця,
– додав Шарп.

Що відбувається на лінії фронту: останні новини

  • В Донецькій області ворог не покидає спроб захоплення Часового Яру. Найчастіше російська армія обстрілює південну частину міста. Попри складну ситуацію, Сили оборони України продовжують контролювати населений пункт.
  • Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що окупанти зосередили найбільшу кількість штурмових підрозділів на Покровському та Курахівському напрямках. Головнокомандувач додав, що жорсткі бої на цих ділянках фронту тривають вже декілька місяців.
  • Аналітичний проєкт DeepState повідомляв, що російські війська захопили село Іванівське на Донеччині, що біля Часового Яру. Однак речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Назар Волошин спростував цю інформацію, зараз село є під контролем ЗСУ.