Про це повідомив в ефірі 24 каналу головний редактор порталу "Україна по-арабськи" Мохаммад Фараджаллах. За його словами, якщо аеропорт захоплять, це означатиме остаточний контроль над Афганістаном.

До теми "Були для нас ангелами": як український спецназ врятував у Кабулі афганців та їхні родини

Аеропорт боронять

Фараджаллах вважає, таліби вимагають, щоб усі збройні сили покинули захоплену країну. Адже з одного боку ще залишаються війська США, які охороняють злітну смугу. З іншого ж боку – азербайджанська й турецька армія.

"Таліби оточують аеропорт з усіх сторін і вичікують останню добу, щоб повністю заволодіти воротами неба. Вони дадуть їм повний контроль над Афганістаном, окрім регіону Пандшир, який вони не контролюють", – пояснив медійник.

Актуально Українські літаки евакуювали з Кабула 700 українців та іноземців, – Міноборони

До аеропорту важко дістатись

Медійник зауважив, що до аеропорту Кабула стало набагато складніше дістатись, а скоро буде і неможливо. Іноземні громадяни зараз не мають виходу.

Усе, лавочка закривається. Люди навіть стали боятися добиратися до аеропорту,
– наголосив Фараджаллах.

Люди в паніці

За словами журналіста, теракт, який відбувся 26 серпня, зіграв на руку талібам. Угруповання хоче якнайшвидше контролювати аеропорт, щоб показати, що люди нібито хочуть залишитися.

"Велика кількість людей, які готові й хочуть покинути країну – це поразка для талібів, які демонстрували, що вони популярні. Тепер потік біженців дає зрозуміти, що люди їм не раді, навпаки їх бояться й не хочуть потрапити під їхню владу", – акцентував Фараджаллах.

Мохаммад Фараджаллах про захоплення аеропорту Кабула: дивіться відео

Ситуація в Афганістані: останні новини

  • По аеропорту Кабула 30 серпня випустили щонайменше 5 ракет. Про атаку повідомили Білий дім, тому Джо Байден наказав посилити захист військових США.
  • Центральний банк Афганістану заборонив знімати з банківських рахунків більше ніж 200 доларів на тиждень. Причиною стали фінансові труднощі в країні.
  • США 29 серпня у Кабулі завдали потужного авіаудару по автомобілю зі смертниками "Ісламської держави". Унаслідок атаки вдалося знищити всіх терористів, проте загинули й мирні мешканці.