Нагадаємо, 32-річний Ахмад Масуд є сином одного з лідерів опору в Афганістані 1980-х Ахмада Шаха Масуда. Армія СРСР тоді на 10 років зав'язла у марній війні.

Радимо перечитати Народ Афганістану повстає: "таліби" можуть несподівано втратити владу

Масуд відкинув ультиматум талібів

Ахмад Масуд оголосив війну талібам та закликав однодумців збиратися у провінції Панджшер.

  • Це має символічне значення – адже її не змогли взяти під контроль радянські війська у 1980-х, а сам Масуд є сином одного з лідерів тодішнього руху опору.

Не контролюють Панджшер і таліби – провінція залишися єдиним вільним регіоном у країні. Навколо Масуда там наразі групуються добровольчі формування та залишки регулярної армії.

У "Талібані" 22 серпня дали Ахмаду Масуду 4 години, аби той здався. Але антиталібський лідер відкинув ультиматум. У відповідь з політичного офісу ісламістів пролунало таке: сотні бойовиків вже готові рушити на Панджшер.

Наша мета — об'єднати країну. Різних режимів бути не може. Але ж дехто хоче проблем,
– сказав представник "Талібану" Мухаммед Наїм.

Читайте також США попросили Україну допомогти евакуювати людей з Афганістану

Ситуація в Афганістані нестабільна: хто заявив про опір талібам

  • 15 серпня таліби ввійшли до Кабула та заявили, що контролюють усю територію Афганістану. У політичному офісі "Талібану" оголосили про кінець війни.
  • Але не все так просто: протистояння з талібами не облишили Ахмад Масуд, син афганського героя війни з СРСР, у провінції Панджшер, а також і віцепрезидент Афганістану Аммрулла Салех.
  • Водночас брат експрезидента Афганістану Хашмат Гані присягнув на вірність "Ісламському емірату".