Про це в ефірі 24 каналу розповів керівник секції Азійсько-тихоокеанського регіону New Geopolitics Research Network Юрій Пойта. Втім, скільки саме триватиме вивезення афганців на територію США та країн-союзниць, поки залишається питанням.

До теми Дедлайну немає, – Блінкен анонсував продовження евакуації людей з Кабула після 31 серпня

Чи дозволять продовжити термін

За словами Пойти, у 2020 році між США й "Талібаном" була підписана угода, згідно з якою у травні 2021 року мала бути завершена евакуація збройних сил США та коаліції з території Афганістану. Однак через низку причин цей термін перенесли на 11 вересня.

Як розповів журналіст, в Афганістані розуміють, що продовження евакуації на кілька тижнів нічого не змінить.

Таліби хоч і будуть заперечувати намагання США продовжувати евакуацію, хоч і будуть протестувати проти цього процесу, в них немає вибору,
– заявив він.

Пойта зауважив, що таліби намагатимуться втримати владу в Афганістані, а для цього їм буде потрібна допомога міжнародних партнерів. Зважаючи на це, "Талібан" зацікавлений у підтримуванні партнерських зв'язків та отриманні міжнародного визнання.

"Навіть якщо потрібно буде збільшити термін для евакуації, "Талібан" не має виходу й погодиться на це", – додав журналіст-міжнародник.

Варто прочитати "Були для нас ангелами": як український спецназ врятував у Кабулі афганців та їхні родини

Пойта розповів про евакуацію людей з Афганістану: дивіться відео

Ситуація в Афганістані: останні новини

  • По аеропорту Кабула 30 серпня випустили щонайменше 5 ракет. Про атаку проінформували Білий дім, тому Джозеф Байден наказав посилити захист американських військових.
  • Центральний банк Афганістану заборонив знімати з банківських рахунків більше ніж 200 доларів на тиждень. У директиві вказано, що таке обмеження буде тимчасовим.
  • США 29 серпня у Кабулі завдали потужного авіаудару по автомобілю зі смертниками "Ісламської держави". Внаслідок цієї атаки вдалося знищити всіх терористів, однак загинули й мирні жителі.