Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Павло Нарожний. За його словами, Challenger 2 – єдиний сучасний поширений танк в міжнародних партнерів України, який розробили вже після закінчення Холодної війни – у 1990-х роках.

До теми На що здатні британські танки Challenger 2 та як вони допоможуть ЗСУ

Challenger 2 – технічно найдосконаліший танк

Як зазначив Нарожний, можна дуже довго розповідати про переваги танків Challenger 2. До прикладу, в Leopard 2 та Abrams наявна гладкоствольна гармата, а в "британців" – нарізна. В разі пострілу з останньої снаряд підкручується та вилітає.

Нарізна гармата дає значно більшу швидкість пострілу і кращу точність. Однак ресурс її дещо менший, ніж у гладкоствольної.

Нам головне точність, а не кількість. Це ж не кулемет. З цієї точки зору нарізна гармата Challenger 2 – це технічна досконалість. Це – найсучасніший танк,
– зауважив Нарожний.

Крім того, у Challenger 2 встановлена композитна багатошарова броня. Перед цього танку може витримати низку прямих пострілів з гармати ворожого танку. Звісно, їх реально уразити, але захист на Challenger 2 – надзвичайно якісний.

Важливо – потужні втрати росіян станом на 27 березня: дивіться відео

Також всередині встановлені спеціальні "протиуламкові мати", які захищають екіпаж від ураження осколками. А боєкомплект спеціально розташований у задній частині танку. Це підвищує шанси виживання екіпажу в разі попадання.

В Challenger 2 боєкомплект розташований у відділенні позаду башти. Якщо влучить, то він вибухне, але шанси вижити в екіпажу значно вищі, ніж у радянських танках,
– наголосив Нарожний.

Українські військові завершили навчання на Challenger 2

  • Упродовж кількох тижнів українські військові освоювали танки Challenger 2 у Великій Британії. Нещодавно ЗМІ повідомили, що відповідне навчання вже завершили.
  • Як повідомили у виданні The Guardian, Збройні Сили планують використовувати ці танки у контрнаступі, який зараз активно готується.
  • Також міністр оборони Великої Британії Бен Воллес наголосив, що українські військові надихали всіх своєю рішучістю під час навчань. Він підкреслив, що Лондон підтримуватиме Київ стільки, скільки буде потрібно.