Про те, що довгоочікувані "Абрамси" вже в Україні, офіційно повідомили 25 вересня. Їх обіцяли доставити протягом цього тижня, а до того наші військові навчалися на них.

Дивіться також Чому ATACMS ще не в Україні: політик зі США назвав причину

Скільки "Абрамсів" в Україні

Поки що їх менше половини, загалом же танків має бути 31. Нам нададуть модифікацію M1.

Раніше видання Politico писало, що десять танків прибудуть в Україну до середини вересня. Тобто наразі все за графіком, як і обіцяв Байден.

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки SPRAVDI зазначає: передача Україні танків M1 Abrams – це результат зусиль танкової коаліції, яка працювала над отриманням сучасної західної бронетехніки.

Останній пакет допомоги США включає також снаряди зі збідненим ураном, що значно посилить вогневу міць M1 Abrams. Присутність поряд із Leopard 2 та Challenger 2 на полі бою "Абрамсів", безумовно, прискорить прорив Збройними силами України ворожих позицій і визволення тимчасово окупованих ворогом територій,
– ідеться в дописі.

Основні характеристики танка Abrams / Інфографіка 24 Каналу

Як будуть використовувати Abrams в Україні

  • Голова ГУР Кирило Буданов анонсував, що Україна не повторить помилок росіян і не пускатиме дорогоцінні танки суцільною колоною. "Абрамси" будуть використовувати тільки для ретельно продуманих і підготовлених операцій.
  • 31 танк Abrams – це батальйон, який може просунутись на 5 – 7 кілометрів на якомусь напрямку. Проте це має бути танкодоступна місцевість, як-от на Півдні України. А якщо вона урбанізована та перекрита населеними пунктами, танкам там не можна буде виконувати бойові завдання. Найкращі напрямки для танкового наступу – біля Куп'янська, Сватового, частково на Запоріжжі та Херсонщині. Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, екскомандувач Аеромобільних військ України Іван Якубець.
  • Інструкцію до танку Abrams у коміксах переклав портал "Мілітарний". Там указують, що "навіть правильно помити Abrams не так і просто". Тож журналісти переклали поради, як обслуговувати американський танк.