Про це 24 Каналу розповів речник Об'єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Валерій Шершень. Він додав, що іноді й самі командири не хочуть виконувати завдання керівництва.

Вас може зацікавити Шлях деокупації: 9 ключових питань про наступ ЗСУ

Хороший ефект від роботи артилерії

Наприкінці травня стало відомо, що на деякі ділянки фронту, зокрема на Таврійський напрямок, відправлятимуть новий спецпідрозділ "Шторм Z". Його формують здебільшого з ув'язнених або із людей, які мають проблеми з законом, але їх ще не встигли засудити. Насправді це частини регулярних військ з "гучною назвою".

Шторм Z не такі мотивовані, як ПВК "Вагнера". У вагнерівців була інша система заохочень та покарань, де переважували саме останні. Крім того, якість нового загону доволі сумнівна.

Головне, що ворог розуміє влучні удари зокрема нашої артилерії. Вони дають дуже хороший ефект, коли попри гучні назви особовий склад відмовляється від виконання тих чи інших завдань,
– зазначив Валерій Шершень.

Цікаво, що подекуди й самі командири ставлять під сумнів виконання певних наказів. Хаос у російському війську посилюється.

Валерій Шершень розповів про паніку в російському війську: дивитись відео

Ситуація на Таврійському напрямку

Тим часом захисники Таврійського напрямку впевнено тримають оборону та продовжують нищити ворога. Протягом минулої доби 9 червня росіяни 18 разів атакували українські позиції.

Підрозділи ракетних військ і артилерії Сил оборони таврійського напрямку протягом доби виконали 1455 вогневих завдань,
– розповів Шершень.

Мовиться як про контрбатарейну боротьбу, так і про роботу по планових цілях виявленим раніше.

Крім того, на Таврійському напрямку ЗСУ знищили понад сім рот ворожих військ. Також наші захисники знищили та пошкодили 72 одиниці ворожої ОВТ.

Що відомо про діяльність "Шторм Z" на фронті

  • Через колосальні втрати живої сили на війні проти України Росія намагається будь-ким поповнити своє військо. Так і сформували нові роти "Шторм Z", набираючи туди людей із проблемами з законом. Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий повідомив, що використовують також мобілізованих та бойовий армійський резерв (БАРС).
  • Цікаво зауважити, що у Росії лякали потужністю та якістю нового спецпідрозділу. Однак спростувати це вдалось дуже швидко. Череватий розповів, що це більш-менш боєздатні підрозділи, але їх формували поспіхом. А за короткий час жоден підрозділ не можна вивести "на пік форми".
  • Крім того, на початку червня у Донецькій області рота "Шторм Z" втекла з позицій. Це, зауважимо, 90 осіб. За короткий час це вже 6 випадок масового дезертирства в загоні.