Де доступний 4G

В компанії lifecell заявили, що оператор розширить дію 4G у 232 населених пунктах України.

Читайте також: 6 дешевих смартфонів, що підтримують 4G

Про розширення покриття 4G заявили і в Vodafone Україна. Так, 4G став доступним для користувачів Vodafone ще у 50 населених пунктах у таких областях:

  1. Київська;
  2. Дніпропетровська;
  3. Харківська;
  4. Запорізька;
  5. Одеська;
  6. Миколаївська;
  7. Полтавська;
  8. Сумська;
  9. Кіровоградська;
  10. Херсонська.

Що стосується компанії "Київстар", то оператор теж запускає мобільний інтернет за технологією 4G (LTE) в діапазоні 1800 МГц. Та 1 липня це відбудеться лише на території Києва. Протягом наступних двох днів у компанії хочуть перевірити, як ця технологія працює. А вже з 3 липня 4G в діапазоні 1800 МГц з'явиться Одесі і курортах, 5 липня – у Львові та на його околицях.

"З першого липня ми запускаємо 4G в діапазоні 1800, це додаткові частоти, які зроблять килимове покриття. Наші конкуренти хочуть красиво оголосити, що вони запускають відразу і скрізь. У нас інша стратегія: ми хочемо, щоб все добре працювало, тому спочатку запускаємо в Києві - це дуже багато базових станцій", – заявив президент компанії Петро Чернишов.

При цьому в компанії додали, якщо щось буде працювати не ідеально – вони перенесуть дати наступних запусків до усунення неполадок.

Читайте також: Wi-Fi стає більш захищеною від хакерів: як активувати нову функцію

Як відомо, 30 березня Vodafone та lifecell запустили 4G у діапазоні 2,6 ГГц. Так, доступ до швидкісного інтеренту тоді отримали користувачі Vodafone у 28 містах. lifecell запустив 4G в усіх обласних центрах України (за винятком окупованих Донецька та Луганська), а також у Сєвєродонецьку (Луганська область) і Краматорську (Донецька область).

Де працює 4G у діапазоні 2,6 ГГц від Vodafone

Де працює 4G у діапазоні 2,6 ГГц від lifecell

Через тиждень, 6 квітня, 4G у діапазоні 2,6 ГГц став доступним для користувачів "Київстару". Швидкісний інтернет від цього оператора з'явився у Києві, Дніпрі, Одесі, Львові, Харкові, Тернополі, Вінниці, Ужгороді, Хмельницькому, а також у Затоці, Кароліно-Бугаз Кирилівці, Ясіні, Поляниці, Чопі, Рава-Руській, Старовойтовому, Краковці, Устилугу, Шегинях.

Як підключити 4G

Для цього потрібно мати відповідні гаджети, які підтримують стандарт 4G, і SIM-карту з такими "вміннями". Всі мобільні оператори в Україні вже продають SIM-карти стандарту USIM, які підтримують новий стандарт зв'язку.

Для абонентів Київстар є спеціальні коди, які допоможуть перевірити:

- чи буде працювати ваша SIM-карта в мережі 4G. Наберіть код *245*4# виклик;
- чи підтримує телефон 4G – набрати код *245*5# виклик.

У деяких моделях смартфонів з 2-ма SIM-картами тільки 1-ий слот "вміє" працювати з мережами останнього покоління. Щоб дізнатися, чи є таке обмеження, потрібно звернути увагу на маркування слотів на мобільному пристрої і, якщо треба, переставити SIM-карту у відповідний слот.

Читайте також: З’явився вірус Skygofree, який краде повідомлення з WhatsApp і записує розмови

Відмінності між 3G і 4G

Різниця у швидкості. В теорії мобільний інтернет в 4G в 10 разів швидший за 3G. Але на практиці, кажуть фахівці, різниця буде у 4-5 разів, що зрештою теж немало.

Якщо більш зрозуміло, то 4G дозволить, зокрема, без проблем грати в онлайн-ігри будь-якої складності, використовувати мультимедійний інтернет-контент якості Full-HD.

Ще для порівняння швидкості: пропускна здатність мереж для 3G становить 3 Мбіт в секунду для нерухомого абонента, і 384 Кбіт в секунду – для рухомого (в транспорті), 4G мають забезпечувати 100 Мбіт для рухомих, і 1 Гбіт для стаціонарних користувачів.

Читайте також: Що потрібно знати про нове покоління зв'язку