У цій ініціативі Opera співпрацює зі студією Yat Labs. Проєкт Yat Labs був запущений у лютому 2021 року і являє собою "рішення для автоідентифікації, засноване на емодзі".
Цікаво Opera запустила віртуальне кладовище: що це і для кого
Смайлики замість адреси
- Все дуже просто: таке нововведення дозволить користувачам переміщатися мережею за допомогою введення в адресний рядок емодзі, а не букв або цифр.
- Традиційні URL-адреси, особливо короткі, які легко запам'ятати, стають все більш цінними, тому їх все важче отримати.
- Тим часом емодзі популярні як ніколи. За статистикою, кожен день у соцмережах і месенджерах відправляється понад 10 мільярдів смайликів, і 95% користувачів інтернету хоча б раз ними користувалися. Саме тому їм вирішили підшукати більш практичну роль.
Емодзі в рядку адреси браузера замість традиційних букв та цифр / Фото Opera
Чи приживеться таке нововведення серед користувачів та власників сайту поки що судити зарано. Ймовірно, щоб функція запрацювала на повну, їй потрібно поширитись на більш популярні браузери – Chrome, Edge, Safari – і охопити більшу кількість користувачів.
Однак у ній уже вбачають прихований потенціал. Річ у тім, що, як уже було згадано вище, короткі та впізнавані адреси мають неабиякий попит, адже дозволяють, наприклад, клієнтам компаній легко запам'ятовувати та знаходити сайти для покупок. Тому ті, хто в епоху зародження інтернету скуповували доменні імена, пізніше заволоділи цілими статками.