Компанія начебто планує представити новинку вже наступного року разом зі спеціальною операційною системою та магазином додатків. Анонімні джерела видання повідомили, що новою назвою ОС стала "xrOS".

Цікаво Презентацію смартфонів Xiaomi 13 та 13 Pro скасовано через смерть колишнього глави Китаю

Що відомо

Нова назва є натяком на можливості гарнітури в плані змішаної реальності. "XR" означає розширену реальність, термін, який охоплює як доповнену (AR), так і віртуальну реальності (VR). Перша накладає графіку та віртуальну інформацію на реальний світ (людина вдягає окуляри й бачить крізь них реальний світ і накладені на нього цифрові елементи), тоді як друга є всеохоплюючим досвідом для ігор і перегляду відео (людина вдягає гарнітуру й не бачить крізь неї, взаємодіючи тільки з внутрішніми екранами).

Вихід Apple на ринок налаштовує її на протистояння з Meta, яка зараз робить ставку на метавсесвіт. Цей крок також є частиною постійних пошуків "наступного великого продукту" Apple. Останнім таким стали Apple Watch – випущені у 2015 році, вони приносять компанії десятки мільярдів на рік.

Марк Гурман з Bloomberg каже, що нова гарнітура Apple відрізняється від більшості існуючих моделей таких компаній, як Meta і HTC.

  • Операційна система змішаної реальності пропонуватиме нові версії основних додатків, таких як Повідомлення та Карти, і працюватиме з комплектом розробки програмного забезпечення, який треті сторони зможуть використовувати для створення власних додатків та ігор.
  • Недавні списки вакансій показали, що Apple хоче створити власний "світ змішаної реальності" на основі 3D.
  • Люди, які знають про плани компанії, кажуть, що пристрій пропонуватиме віртуальні інструменти для співпраці та VR-версію FaceTime, конкуруючи з такими сервісами, як Zoom і Horizon Workrooms від Meta.
  • Apple також залучила до роботи над гарнітурою голову інженерного відділу своїх програм продуктивності iWork, програми Notes і Apple News.