Такому пристрою, як гарнітура змішаної реальності, явно потрібно більше пам'яті, ніж звичайному смартфону. Сьогодні найдорожча модель iPhone 14 пропонує 1 терабайт сховища, а майбутній iPhone 15, за останніми чутками, може бути оснащена 2 терабайтами. То ж чого чекати від Vision Pro?

Дивіться також Windows XP запустили на гарнітурі Apple Vision Pro

Скільки пам'яті буде у Vision Pro

Як зазначає автор матеріалу iPhoneSoft Медхі Найтмазі, він міг переглянути обсяг пам'яті в додатку "Налаштування" гарнітури, яка працює на операційній системі visionOS. Його версія мала 1 терабайт сховища, тож як мінімум таку збірку варто очікувати в продажу. Але неясно, чи буде компанія пропонувати різні варіації пристрою з іншими характеристиками.

Якщо чутки правдиві й ми дійсно побачимо цьогоріч iPhone з 2 терабайтами, то ніщо не заважає виробникові оснащувати гарнітуру й таким обсягом за дещо вищою ціною. Apple позиціонує Vision Pro як автономний комп'ютер, а використання власного потужного процесора M2, який також можна бачити в лінійках iPad Pro та Mac, означає, що він матиме достатньо обчислювальної потужності. Гарнітура зможе накладати віртуальні елементи на реальний світ, а також забезпечувати повноцінну віртуальну реальність без демонстрації зовнішнього фону. Тож компанія повинна зберігати в пам'яті пристрою численні панорамні зображення, відео, фони, застосунки тощо.

Продукт усе ще знаходиться в розробці й, імовірно, те, що нам показали на презентації, було не фінальним варіантом, а тим більше не єдиним. Ходили чутки про іншу версію, базову, яка постачатиметься з простішими характеристиками. На користь цієї теорії говорить і сама назва з частинкою "Pro": якщо існує Pro-версія, отже має бути й базова. Вона може бути розрахована на більш скромні завдання, які не потребуватимуть такої великої кількості пам'яті. Тож ці пристрої можуть отримати й 512 чи навіть 256 гігабайтів сховища. Менше – навряд чи, адже навіть смартфони сьогодні вже давно перетнули цю мінімальну межу.

Apple Vision Pro надійде в продаж у США на початку 2024 року за ціною в 3500 доларів, повідомляє Apple, а потім вийде на міжнародний ринок пізніше того ж року.