Завдяки даним з космічного телескупу TESS та Юннаньської астрономічної обсерваторії науковці отримали довгу криву блиску у подвійної системи V Sge, яка складається із білого карлика та зорі-компаньйона. Виявилося, що це джерело рентгенівського випромінювання напрочуд цікаве, адже крива блиску має незвичну варіативність.
Цікаве на сайті Астрономи спостерігають за новим типом зірок, "яких не повинно бути"
Чим цікава система V Sge
Система V Sge складається із компактного білого карлика та масивнішої зорі-компаньйона, речовину якої поглинає білий карлик. Науковці спостерігали за системою, щоб уточнити параметри масообміну та дослідити детальніше еволюцію таких цікавих об'єктів та їхніх орбіт.
Саме під час опрацювання даних обсерваторій астрономи виявили цікаві та нерівномірні провали на кривій блиску системи. Проаналізувавши інформацію, вчені прийшли до висновку, що систему може оточувати хмара нерівномірно розподіленої у просторі речовини. Чи це міжзоряна газова хмара, чи це речовина, яку втратила сама система з двох тіл – точно невідомо. Проте саме ця речовина несе відповідальність за збільшення та зменшення яскравості під час руху світил орбітою.