Згідно зі статтею Аріджіти Манни з Міднапурского коледжу в Західній Бенгалії, за допомогою методу спектроскопії дослідникам вдалося виявити в атмосфері Венери гліцин. Ця найпростіша амінокислота була однією з перших органічних молекул, що з'явилися на Землі. Гліцин важливий для вироблення білків та інших біологічних сполук.
Цікаво Вчені знайшли на Венері сліди фосфіну, який може свідчити про наявність життя: деталі відкриття
У астрофізиці, хімічній фізиці і біофізиці способи синтезу найпростішої амінокислоти гліцин з простих молекул мають велике значення для хімічної еволюції і походження життя,
– зазначає автор дослідження.
За словами вчених, відкриття може свідчити про існування ранніх форм життя на Венері. Передбачається, що умови в верхніх шарах атмосфери планети значно відрізняються від суворого клімату на її поверхні і допускають існування мікроорганізмів, які, згідно з новою теорії, зараз переживають майже той же біологічний процес, що і Земля мільярди років тому.
Таким чином, це вже друга ознака життя на планеті, знайдений за останній час.
В середині вересня астрономи повідомили, що у верхніх шарах атмосфери Венери були виявлені сліди фосфіну. Ця сполука серед іншого є продуктом життєдіяльності живих організмів, принаймні в такій концентрації, в якій він присутній в атмосфері планети.