Стрімкий розвиток ШІ загрожує ростом безробіття
Гейтс наголошує, що сфери програмного забезпечення, ігор, пошуку ліків та візуалізації вже є прикладом трансформаційної сили штучного інтелекту. Оскільки технологія продовжує розвиватися, багато програмістів, інженерів і робітників, які залежать від корпорацій, можуть бути замінені автоматизованими системами. Наслідки такого розвитку подій не можна ігнорувати, оскільки вони, ймовірно, призведуть до масового безробіття та посилення нерівності.
Цікаво Проблеми ChatGPT, про які ніхто не говорить: чому ШІ все частіше стикається з обмеженнями
Тенденція масштабних звільнень вже почалася в таких технологічних гігантів, як Google, Microsoft, Amazon і Meta. Хоч вона і не пов'язана прямо з розвитком ШІ, або ж впровадженням інструментів на базі розумних алгоритмів, це створює прецедент для майбутнього впливу ШІ, оскільки техногіганти шукатимуть спосіб замінити звільнених працівників іншими інструментами і з кожним днем це буде легше зробити.
Гейтс стверджує, що ці перші скорочення – лише частина того, що чекає нас попереду, оскільки можливості штучного інтелекту будуть використані корпораціями у повному обсязі.
Як людству вберегтися від страшного майбутнього?
Щоб зорієнтуватися в цьому складному ландшафті, Гейтс закликає людей підготуватися до неминучих змін, приєднавшись до креативної економіки. Він наголошує на важливості переорієнтації освіти на розвиток індивідуального сприйняття та креативності, оскільки ці якості ставатимуть дедалі ціннішими у світі, де панує штучний інтелект.
Використовуючи можливості креативної економіки, люди можуть реалізувати свої унікальні навички та пристрасті, створюючи цінність для себе та інших,
– зазначає Білл Гейтс.
Креативна економіка пропонує безліч можливостей для людей вирішувати проблеми та змінювати світ на краще. Незалежно від того, чи йдеться про створення освітнього або розважального контенту, розробку інноваційних продуктів або послуг, чи використання досвіду для допомоги іншим у досягненні їхніх цілей, люди мають широкі можливості зробити свій внесок і процвітати.
Головним, за словами Гейтса, залишається визначити проблему і застосувати свої особливі навички й таланти для створення ефективних рішень.
Люди повинні прийняти проблему та почати її вирішувати вже
Підготовка до майбутніх змін, спричинених штучним інтелектом, вимагає проактивного підходу. Гейтс закликає людей визнати, що втрата робочих місць буде значною і що прийняття креативної економіки є важливим кроком на шляху до адаптації. Таким чином, люди зможуть використати свою вроджену креативність, адаптуватися до мінливого ландшафту та активно формувати краще майбутнє для себе і світу.
На додаток до розвитку креативної економіки, освіта повинна розвиватися, щоб забезпечити людей навичками, які доповнюють можливості штучного інтелекту. Зосереджуючись на розвитку креативного та адаптивного мислення, люди можуть бути краще підготовлені до світу, що стрімко розвивається, де ШІ відіграє дедалі більшу роль.
Читайте на сайті У Китаї арештували чоловіка, який використав ChatGPT для створення фейкових новин
Оскільки штучний інтелект змінює ландшафт зайнятості, ймовірно правильним кроком було б прислухатися до застережень Гейтса і вжити проактивних заходів для адаптації. Приєднуючись до креативної економіки, розвиваючи індивідуальне сприйняття і творчість, а також набуваючи навичок, які доповнюють ШІ, люди мають усі шанси впоратися з майбутніми викликами і досягти успіху в новому світі, сформованому штучним інтелектом.