Про це пише портал bigmir)net з посиланням на дані Інституту Каргнегі, США.
Читйате також: Захоплюючі фото та відео з поверхні Юпітера
Зазначається, що команда під керівництвом Скотта Шеппарда, який є науковцем вищезазначеного інституту, вперше помітила ці супутники Юпітера навесні 2017 року та сталося це випадково – під час спостереження далеких об'єктів Сонячної системи в пошуках підхожої цілі для досліджень за допомогою плутоніанскького зонду New Horizons.
За словами авторів роботи, загалом процес розрахунків орбіт і підтверджень виявлених супутників гігантської планети зайняв приблизно один рік.
У підсумку з’ясувалося, що дев'ять із дванадцяти нововиявлених супутників Юпітера складають зовнішню групу супутників і звертаються в напрямку, протилежному власному обертанню планети, або у ретроградному напрямку.
Також їх можна розділити на три групи, члени кожної з яких, ймовірно, є осколками одного загального батьківського тіла.
Астрономи виявили 12 нових супутників Юпітера
Ще два відкритих супутника Юпітера є частиною більш близької до планети внутрішньої групи. Вони обертаються в одному напрямку з планетою, тобто в проградному напрямку.
Читайте також: Науковці створили карту гроз на Юпітері
До слова, останній із виявлених супутників Юпітера відрізняється тим, що "сміливо" рухається в проградному напрямку прямо посеред ретроградних супутників, а не у складі "проградної групи".
Цей супутник отримав ім'я Валетудо (правнучка Юпітера, богиня здоров'я та гігієни в римській міфології – 24 канал). Він також є відомим тим, що є найменшим за розмірами супутником Юпітера – його розмір становить менш ніж один кілометр.
Нагадаємо, раніше вченим NASA вдалося розгадати, як з’являються блискавки на Юпітері.
Більше новин, що стосуються новин зі світу технологій, ґаджетів та штучного інтелекту, читайте у розділі Техно