У фонді новинку вже назвали "однією з найдосконаліших систем машинного перекладу, доступних на сьогоднішній день". Також в Wikimedia Foundation повідомили, що редактори-добровольці Вікіпедії давно вже просять про інтеграцію Google Translate.
Читайте також: Коли Google Chrome запустить власну програму для блокування реклами
А видання VentureBeat уточнює, що цей крок є розширенням колишнього партнерства. Раніше компанія з Маунтін-В'ю пообіцяла допомогти Вікіпедії в просуванні англійської версії в Індонезії. Допомагала Google і фінансово.
Важливо відзначити, що всі переклади, створені для Wikimedia Foundation, будуть опубліковані під ліцензією Creative Commons, також в майбутньому їх можна буде додати в саму Вікіпедію. Крім того, у фонді заявили, що не будуть ділитися персональними даними з технологічним гігантом.
Незважаючи на резонанс, Google може відмовитись від співпраці
Відзначимо, що деякі експерти припускають, що Google відмовиться від участі в проекті, оскільки Wikimedia Foundation не хоче рекламувати компанію в перекладах. Це може привести до розірвання укладеного контракту. При цьому всі права власності залишаються у Вікіпедії.
Як зазначається, на даний момент в Вікіпедії використовується відкрите програмне забезпечення Apertium для перекладу близько 400 тисяч статей. Впровадження Google Translate дозволить розширити можливості системи перекладу, оскільки ця версія "знає" на 15 мов більше, в числі яких є зулуський. Переклад статей на нього дозволить мільйонам жителів ПАР розширити свою інформованість.
Читайте також: Google прокоментувала чутки щодо операційної системи Android One