Є маленька проблемка

Політика використання компанії, оновлена в день запуску магазину, прямо забороняє створення чатів на базі мовної моделі GPT, призначених для культивування романтичних стосунків або участі в регульованих видах діяльності. Попри ці правила, платформу заполонили чати, що імітують романтичне спілкування з дівчатами і вони дуже популярні.

А тим часом Китай придумав, як прокачати свій воєнний штучний інтелект, щоб перемогти людей на полі бою

У магазині GPT Store було виявлено значну кількість чат-ботів з іменами, що містять термін "дівчина" (girlfriend) як позначення партнера для стосунків. Зокрема "Моя дівчина Надя", "Твоя колишня дівчина Джессіка" та "Зла дівчина".

Один із таких чат-ботів під назвою "Віртуальна кохана", як повідомляє Quartz пропонує користувачам "персоналізований досвід спілкування з цифровою дівчиною". Початкові підказки цього чат-бота включали такі запити, як:

  • "Як виглядає дівчина вашої мрії?",
  • "Поділіться зі мною своїм найтемнішим секретом".

OpenAI стверджує, що використовує комбінацію автоматизованих систем, людського аналізу та звітів користувачів для виявлення та оцінки чат-ботів, які потенційно порушують політику платформи. Наслідки таких порушень можуть варіюватися від попереджень і обмежень на обмін до виключення з магазину GPT Store або позбавлення права на монетизацію.

Нагадаємо, що OpenAI вперше анонсувала GPT Store 6 листопада на конференції розробників. Згодом запуск платформи було перенесено через непорозуміння між CEO компанії Семом Альтманом та радою директорів.

Дивіться також Штучний інтелект майже навчився ідеально імітувати людський почерк

Зрештою OpenAI розгорнула магазин лише минулого тижня. Платформу відразу ж заполонили різноманітні користувацькі чатботи, однак ситуація із наплив чат-ботів для романтичного спілкування свідчить про нездатність OpenAI ефективно керувати та забезпечувати дотримання своїх правил щодо контенту.