Деталі скандалу
У листі представники департаменту кіберполіції розповіли про спеціальний програмний скрипт, який дає змогу ідентифікувати користувачів, що заходять на сайт анонімно.
Треба знати: У Facebook можна очистити історію активності поза мережею: як це зробити
Якщо б редакція дала згоду на установку скрипту, то співробітник кіберполіції допоміг би зі встановленням коду. Жодних інших додаткових відомостей не було.
Реакція журналістів
Звісно, на цю ідею видання не пристало. Ба більше, свою реакцію медіа опублікувало на сторінці у Facebook.
При цьому у коментарях до цього посту головна редакторка іншого полтавського видання "Коло" також заявила, що видання отримало аналогічного листа.
На сторінці "Лабораторія цифрової безпеки" у Facebook з'явилася інформація, що такі листи від кіберполіції отримують не тільки полтавські онлайн-ЗМІ.
"Нам також відомо, що подібні листи отримували регіональні редакції, зокрема на Волині та Миколаївщині", – сказано у повідомленні.
Що кажуть у кіберполіції
ЗМІ звернулись із запитом до кіберполіції з проханням прокоментувати ситуацію. Журналістам пояснили, що таким чином вони вимірювали рівень довіри суспільства до поліції.
"Для визначення рівня довіри суспільства до поліції використали відкриті (open space) бібліотеки fingerprintJS та ClientJS, з використанням яких проводилась оцінка частоти відвідувань новин та рекомендацій, що висвітлюються на офіційному сайті...У зв’язку із проведенням перевірки прийнято рішення щодо видалення скрипту з офіційного сайту", – сказано у відповіді кіберполіції.
Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно