Про досягнення цієї віхи оголосив голова Індійської організації космічних досліджень (ISRO) С. С. Соманат, який висловив задоволення роботою марсохода. Як повідомляє 24 Канал, за словами Соманата, попередні випробування Pragyan були багатообіцяючими і закладають основу для подальших експериментів.

Дивіться також Індійська місія "Чандраян-3" надіслала перший знімок Місяця після посадки

Успіх Індії

Chandrayaan-3, місія, в рамках якої було запущено Pragyan, досягнув значного успіху у середу, 23 серпня, здійснивши м'яку посадку поблизу південного полюсу Місяця. Це досягнення закріпило за Індією місце першої країни, яка успішно здійснила посадку космічного апарату в полярному регіоні Місяця, що знаменує собою відхід від попередніх місячних місій, які переважно орієнтувалися на екваторіальні місця посадки.

Варто зазначити, що російський космічний апарат "Луна-25" раніше намагався здійснити посадку в цьому ж регіоні, але зазнав аварії, що робить подвиг Індії ще більш похвальним.

Місія розпочалася

ISRO оприлюднила заяву, в якій підтвердила, що посадковий модуль і корабель Pragyan перебувають в оптимальному робочому стані.

Всі операції просуваються згідно з графіком, всі системи функціонують в межах нормальних параметрів,
– йдеться в заяві.

Організація також повідомила, що розпочався процес мобілізації марсохода, що знаменує початок його наукової експедиції.

Що робитиме місячний ровер

Pragyan оснащений набором інструментів, призначених для проведення комплексних експериментів, спрямованих на розгадку хімічного складу місячного ґрунту. На додаток до аналітичних досліджень, марсохід також використовується для тестування інструментів, які сприяють точній навігації місяцеходів. Очікується, що ці дані відіграватимуть ключову роль у формуванні майбутніх ініціатив з дослідження Місяця.

Читайте на сайті Російський космонавт відправиться до МКС на американському кораблі Crew Dragon

Протягом двох тижнів, що еквівалентно одному місячному дню, Pragyan максимально використає своє обладнання, що працює на сонячних батареях, на повну потужність. Цей період збігається з тривалістю сонячного світла на Місяці, протягом якого марсохід виконає свою багатогранну місію до настання місячної ночі.