Як повідомляє 24 Канал, Російське космічне агентство "Роскосмос" опублікувало лаконічну заяву у своєму Telegram-каналі, в якій повідомило, що космічний апарат "Луна-25" зіткнувся з критичною "нештатною ситуацією" під час орбітального маневру 19 серпня. Ця несправність завадила здійсненню запланованого маневру і змусила космічний апарат відхилитися від курсу, що призвело до його передчасного зіткнення з Місяцем.
Дивіться також Посадковий модуль Chandrayaan-3 відокремився від зонда і прямує до Місяця: відома дата посадки
А що сталося?
Деталі, пов'язані з характером надзвичайної ситуації та точними обставинами аварії, залишаються оповитими неясністю (як і все на Росії). Керівництво Роскосмосу наразі займається "ретельним аналізом" інциденту, щоб з'ясувати фактори, які вплинули на нещасливий кінець космічного корабля.
Місія "Луна-25" привернула значну увагу, оскільки вона мала на меті покласти початок російським зусиллям з дослідження Місяця. Востаннє, коли країна-терорист мала хоч якийсь стосунок до дослідження природного супутника Землі, була місія з повернення зразків з "Луна-24" у 1976 році.
Спусковий апарат важив приблизно 1750 кілограмів на момент запуску і ніс "корисне навантаження" з російських наукових приладів шматків металу вагою близько 30 кілограмів. Місія мала здійснити посадку біля кратера Богуславський приблизно на 70 градусі південної широти в південному полярному регіоні Місяця.
Все як завжди
Розробка "Луна-25" була позначена роками затримок і проблем, а технічні збої та обмежені ресурси часто перешкоджали прогресу. Крім того, місія втратила партнерство з Європейським космічним агентством (ЄКА) через вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року, що призвело до розриву зв'язків.
Читайте на сайті Аномальна зоря претендує на звання найсильнішого магніту у Всесвіті
Цей невдалий результат доводить, що Росія сама не здатна на будь-які серйозні досягнення з вивчення місячного рельєфу.
Схоже росіянам залишається кусати лікті витираючи сльози та спостерігати за тим, як досягають успіхів країни, які серйозно ставляться до космічної галузі.
- Індійський космічний апарат "Чандраян-3", запущений 14 липня, готується здійснити посадку в південному полярному регіоні Місяця 23 серпня, після того, як нещодавно, 5 серпня, вийшов на місячну орбіту.
- Одночасно з цим японське космічне агентство JAXA планує запустити 25 серпня "розумний спусковий апарат для дослідження Місяця" (SLIM) разом з рентгенівською астрономічною обсерваторією XRISM. Місія SLIM – продемонструвати технології точної посадки, а посадка біля кратера Шіолі на 13 градусі південної широти на Місяці запланована через чотири-шість місяців після запуску.