Як повідомляє 24 Канал, досягнення було підтверджено бортовою камерою модуля, яка не лише засвідчила м'яку посадку, але й передала перше зображення з місця спуску. Зображення зафіксувало місячну поверхню, яка виглядає відносно рівною, з видимою тінню від однієї з опор посадкового модуля. Однак самої опори на поширеному зображенні не було видно, що залишає місце для припущень, що зображення могло бути обрізане або відредаговане в інший спосіб.

Читайте на сайті Історична подія: Індія успішно посадила зонд місії Chandrayaan-3 на Місяць

Що далі?

Найближчими днями очікується передача більш детальної серії фотографій, що демонструють спуск місяцеходу з посадкового модуля. Цей місяцехід має розпочати маневрове дослідження місцевості навколо місця посадки. Ровер і станція розраховані на роботу протягом приблизно 14 земних днів, що еквівалентно одному місячному дню.

Кілька слів про "Чандраян-3"

  • Варто зазначити, що місія "Чандраян-3" була економічно ефективною, а її загальний бюджет склав 74 мільйони доларів. Такі економні витрати різко контрастують з місіями NASA, ESA та інших космічних відомств.
  • Шлях до цього успішного моменту розпочався 14 липня, коли ракета-носій з місією "Чандраян-3" злетіла зі стартового майданчика Космічного центру імені Сатіша Давана.
  • Після кількох тижнів перебування на місячній орбіті посадочний модуль місії "Вікрам" у супроводі місяцеходу "Праґан" відокремився від ракети-носія 17 серпня.

Посадка на Місяць ознаменувала входження Індії до елітної групи країн, здатних здійснювати м'які посадки на Місяць, до клубу, який наразі складається з трьох держав:

  • США,
  • Китай,
  • Індія.

Крім того, Індія відзначилася як першопроходець, здійснивши успішний спуск у складному циркумполярному регіоні.

Дивіться також Марс із кожним роком обертається все швидше, показали спостереження NASA

Основна мета місії Chandrayaan-3 – виявлення та дослідження водяного льоду, оскільки він містить ключ до розкриття майбутніх можливостей, таких як людські поселення, і навіть служить джерелом палива для космічних апаратів.