Як повідомляє 224 Канал, про це повідомило індійське космічне відомство під час прямої трансляції посадки апарату "Вікрам" на поверхню супутника Землі. Ця місія ознаменувала собою ключовий момент для космічних амбіцій Індії.

Дивіться також Фіаско російської "Луна-25" зашкодить космічному партнерству з Китаєм – Bloomberg

Варто зазначити, що спусковий апарат "Вікрам", на борту якого перебуває місяцехід, у своїй завершальній фазі польоту, яка розпочалася у четвер, провів пошук найбільш підходящого місця для посадки. за допомогою модулів "Чандраян-3" та "Чандраян-2".


Момент успішної посадки апарата "Вікрам" на Місяць / Скриншот

До речі, Індія стала першою країною, яка здійснила успішну посадку апарата на південному полюсі Місяця.

Навіщо Індії Місяць

Прагнення Індії досліджувати Місяць можна простежити до її першої місячної місії в 2008 році, яка виявила існування молекул води на Місяці. Амбітна місія Chandrayaan-2, запущена в липні 2019 року, складалася з орбітального апарату, посадкового модуля та місяцехода.

На жаль, посадковий модуль зіткнувся з ускладненнями під час спуску, що призвело до аварії. Однак орбітальний корабель проявив наполегливість, продовжуючи маневрувати по місячній орбіті. Врешті він допоміг під час пошуку місця посадки на небесному тілі.

На фоні проблем, з якими зіткнулися під час місії Chandrayaan-2, Шрідхара Панікер Соманатх, керівник Індійської організації космічних досліджень (ISRO), підкреслив важливість отриманих уроків. Ці безцінні знання сприяли внесенню важливих змін у конструкцію космічного корабля Chandrayaan-3, який важить 3900 кг і має ціну в 75 мільйонів доларів. Центральним компонентом цієї роботи є посадковий модуль "Вікрам" вагою приблизно 1500 кг, включаючи 26-кілограмовий місяцехід.

Дивіться також Навіть добре, що "Луна-25" розбилася: навіщо Росії взагалі космічна програма

Вчені визначали значні труднощі, пов'язані зі спробою приземлитися на зворотному боці Місяця. Попри це, цей недосліджений регіон продовжує захоплювати дослідників через потенційну присутність замерзлої води та рідкісних елементів. Однак це важке завдання виявилося під силу індійській космічній програмі.