Таку думку 24 Каналу озвучив російський опозиційний журналіст, міжнародний оглядач Іван Яковина. За його словами, жодна наукова програма не має значення для російської влади.
До теми Невдахи: російська місія "Луна-25" завершилася феєричним зіткненням апарата з Місяцем
У Кремлі не засмутились
Іван Яковина зазначив, що протягом 15 років на місії "Луна-25" російська влада "пиляла" гроші. Очевидно, зараз вони вирішили, що більше не можна, та запустили її. Тому у Кремлі не засмутились.
Добре, що вона впала. Ніхто не буде розбиратися, що з нею не так. Не думаю, що для російського керівництва наукова програма у будь-якій сфері має хоч якусь цінність. Якби хтось вкрав гроші у Путіна або його людей, тоді так. Або якби заявили, що потрібно виводити війська з України, тоді теж були б вжиті заходи. А те, що знищили програму, їм все одно,
– переконаний він.
На думку опозиціонера, єдине, чим міг пишатись Радянський Союз, – це космічні досягнення. Зараз Росія не може зробити нічого подібного, це абсолютно нереального.
Яковина про падіння станції "Луна-25": дивіться відео
Що сталося зі станцією "Луна-25": коротко
- Російське космічне агентство "Роскосмос" заявило, що космічний апарат "Луна-25" зіткнувся з критичною "нештатною ситуацією" під час орбітального маневру 19 серпня. Несправність завадила здійсненню запланованого маневру і змусила космічний апарат відхилитися від курсу, що призвело до його передчасного зіткнення з Місяцем.
- Видання Bloomberg написало, що аварія російського космічного апарату "Луна-25" на поверхні Місяця не лише завдала удару по російських прагненнях в освоєнні космосу, але зашкодить космічному партнерству з Китаєм.
- Провал російської місії китайські ЗМІ висвітлювали досить стримано, а офіційне інформаційне агентство "Сіньхуа" надало лише стисле повідомлення з п'яти речень. Крім того, після аварії видання Китаю применшили роль Росії в проєкті створення місячної бази.
- Зазначається, що цей інцидент дає можливість Індії показати, що вона здатна на серйозні досягнення у сфері дослідженні Місяця. Нещодавно запущений індійський апарат "Чандраян-3" має здійснити спробу посадки на південному полюсі супутника і якщо це вдасться зробити, баланс сил у космічній галузі може сильно змінитися.
- Крім того, мережа вибухнула мемами після "сенсаційного" приземлення російської станції "Луна-25".