Цей реліз також означає зміну у стратегії нумерації основних оновлень, розповідає 24 Канал. Раніше логічним продовженням iOS 18 мала б стати версія iOS 19.

Дивіться також AirPods отримають функцію, про яку ви будете мріяти

Відтепер великі версії iOS отримуватимуть номер, що відповідає року, наступному після презентації – за аналогією з тим, як автовиробники позначають моделі автомобілів.


Нові назви операційних систем тепер відповідатимуть року виходу глобальних оновлень / Скриншот з презентації

iOS 26 – це друге велике оновлення операційної системи після впровадження функцій штучного інтелекту Apple Intelligence. У попередній версії, iOS 18, з’явилися базові можливості AI – покращення написаного тексту, створення унікальних емодзі через Genmoji, а також інтеграція з ChatGPT.

Утім, частину раніше анонсованих новинок, зокрема розширену функціональність Siri, яка мала аналізувати контент на екрані та виконувати дії, перенесли на пізніші етапи запуску.


Новий дизайн iOS / Скриншот з презентації

Багато елементів операційної системи в iOS 26 отримали суттєве оновлення в межах нового дизайну. Наприклад, час на екрані блокування тепер може розтягуватись на більшу частину дисплея. У застосунку "Камера" змінився інтерфейс – більшість елементів керування стали прихованими, що зробило зовнішній вигляд чистішим і мінімалістичнішим. У Safari вебсторінки тепер відображаються на повну ширину екрана, а панель вкладок плаває над контентом.


Годинник на екрані блокування тепер розтягується / Скриншот з презентації

Телефонний застосунок також отримав покращення – зокрема функцію автоматичного прийому дзвінків та очікування на лінії без участі користувача.

У "Повідомленнях" з’явилася можливість встановлювати індивідуальні фони. Apple запропонує власні варіанти оформлення, але також можна буде додати фото з галереї або згенеровані зображення за допомогою Image Playground.


Apple оновила комунікаційні функції iOS 26 / Скриншот з презентації

Крім того, у чатах стане доступним створення опитувань, які у разі потреби зможе запропонувати створити Apple Intelligence.

В iOS 26 з’явилася функція Live Translation на базі Apple Intelligence, яка забезпечує переклад розмов у реальному часі без підключення до інтернету – всі обчислення виконуються безпосередньо на пристрої. Переклад може відбуватись у текстових чатах, а також під час телефонних або FaceTime-дзвінків. Розробники також отримали API для інтеграції цієї функції у свої застосунки.


Відеодзвінки тепер мають функцію перекладу в реальному часі / Скриншот з презентації

Apple Music отримала нові можливості – переклад текстів пісень та їхню транскрипцію. З’явилася функція AutoMix, яка плавно перемикає треки, імітуючи роботу діджея. Користувачі також зможуть закріплювати улюблених виконавців і плейлисти у верхній частині програми.


Тексти іноземних пісень також можна перекласти / Скриншот з презентації

Apple Maps навчилася запам’ятовувати маршрути, якими користувач їздить найчастіше, і повідомляти про затримки або трафік. Також з’явилася можливість переглядати історію відвіданих місць – зручно для того, щоб поділитися ними з друзями.


Карти також отримали низку покращень / Скриншот з презентації

В Apple Wallet восени з’явиться підтримка цифрового посвідчення особи. Оновлені посадкові талони зможуть відкривати інтерактивні карти аеропортів. А Apple Pay тепер відстежує замовлення, зроблені не лише через сам сервіс, використовуючи можливості Apple Intelligence.

iOS 26 також отримала окремий застосунок Games – у ньому зібрані всі встановлені ігри з App Store, а також повна бібліотека Apple Arcade. У вкладці Play Together можна переглянути, у що грають друзі, а також їхній прогрес у рейтингах і викликах.


Ігри на iPhone отримали власний застосунок / Скриншот з презентації

Функція Visual Intelligence дозволяє аналізувати вміст екрана iPhone. Наприклад, побачивши фото куртки в соцмережі, достатньо зробити скриншот – і система допоможе знайти подібну річ онлайн. Так само можна додати подію до календаря або поставити запитання ChatGPT на основі зображення на екрані.