У рамках тривалої політики Пекіна щодо зменшення залежності від іноземних технологій, правляча партія заборонила не лише iPhone, а й деякі інші іноземні технологічні пристрої. Працівникам більше не дозволяється використовувати ці пристрої для роботи або навіть приносити їх в офісні приміщення. Але можна продовжувати використання вдома.

Дивіться також Нова військова технологія на основі 6G надасть Китаю значну перевагу в морі

Китай проти США

  • Імовірно, однією з причин такого рішення є побоювання Китаю, що Apple та інші західні виробники можуть зливати дані американській владі.
  • До того ж iPhone відомі своєю конфіденційністю, що явно не може подобатися партії, оскільки не дозволяє зламувати смартфони. Місцеві бренди, на відміну від Apple, надають широкі можливості для шпигування, оскільки перебувають під повним контролем уряду.

У Китаї сьогодні iPhone перебувають на першому місці за продажами у сегменті смартфонів високого класу. Запровадження заборони теоретично може вплинути на привабливість бренду для громадян, породивши чутки про можливе шпигунство. Але продажі Apple в Китаї завжди були настільки великими, що навряд чи ця нова заборона буде здатна сильно скоротити прибутки компанії.