Попередні дослідження вказують на те, що на основі кремнію можна створювати одні з найстабільніших і найдовговічніших кубітів в індустрії. Дослідження вчених з Університету Саймона Фрезера доводить, що Т-центри можуть забезпечувати "фотонний зв'язок" між кубітами.

Не пропустіть Вчені здійснили прорив у фізиці, змусивши струм поводитися наче рідина

Ця робота – перше вимірювання окремих Т-центрів в ізоляції, і насправді перше вимірювання будь-якого окремого спіна в кремнії тільки оптичним методом,
– заявила Стефані Сіммонс, одна з керівників проєкту.

За її словами, такий емітер, як Т-центр, що поєднує в собі високопродуктивні спінові кубіти та генерацію фотонів, ідеально підходять для створення масштабованих, розподілених квантових комп'ютерів, оскільки можуть забезпечити і обчислення, і комунікації. Відпадає потреба у двох окремих технологіях.

До того ж Т-центри мають ще одну перевагу – вони випромінюють світло на тій же довжині хвиль, що й сучасні волоконні мережі та телекомунікаційне обладнання. Таким чином, можна створити квантові процесори, які спочатку вмітимуть спілкуватися з іншими процесорами.

Для чого людству потрібні квантові комп'ютерні системи

Завдяки квантовим обчисленням людство може досягти значно більшого ніж з використанням навіть найсучасніших суперкомп'ютерів. Аналітики та вчені стверджують, що використання квантових систем надасть змогу здійснити масу проривів та відкриттів у найрізноманітніших галузях серед яких:

  • хімія,
  • матеріалознавство,
  • медицина,
  • кібербезпека та інше.

Читайте на сайті Великий адронний колайдер допоміг знайти три нові екзотичні частинки

Для того, щоб все це стало реальністю, необхідно навчитися отримувати стабільні, довговічні кубіти, які забезпечують обчислювальну потужність, а також комунікаційну технологію, яка дозволяє цим кубітам обмінюватися інформацією у великому масштабі.