Довготривале перебування на іншій планеті – завдання не з простих. Якщо люди одного дня все-таки зможуть колонізувати Марс, з'явиться необхідність максимально освоїти місцеві ресурси для забезпечення основних потреб — постачання з Землі буде занадто дорогим і довгим, а тому його потрібно мінімізувати.

Цікаво У квітні земляни побачать частковий парад планет, але він є передвісником чогось більшого

Що пропонують учені

  • Tekniker розробила систему, яка використовує сонячну енергію для перетворення стічних вод в паливо.
  • Фотоелектрохімічна система вироблятиме метан, монооксид вуглецю або спирти за допомогою високоефективних каталітичних матеріалів.
  • Для цього будуть використовуватися каналізаційні відходи та CO2, якого неймовірно багато в атмосфері Марса.
  • Потім вуглеводні перетворюються в ракетне паливо.
  • При цьому вода буде очищатися і може бути використана повторно.
  • Воду, необхідну для життєдіяльності станції, передбачається добувати з крижаних шапок Марса і регіонів з вічною мерзлотою під поверхнею.
  • У деяких місцях навколо полюсів водяний лід був виявлений всього на 30 сантиметрах нижче поверхні, що робить його цілком доступним.

Результати цієї діяльності допоможуть ЄКА зробити цінний внесок у виробництво палива на Марсі або для живлення віддалених об'єктів, таких як наземні станції на Землі. Це також потенційно може зробити внесок у декарбонізацію нашої власної атмосфери,
– каже Жан-Крістоф Бертон, технічний співробітник проєкт ЄКА в Європейському центрі космічних операцій у Німеччині.

Проєкт представили на відкритому конкурсі Європейського космічного агентства, яке шукає нові перспективні ідеї для використання в космосі. Запропонована система є однією з багатьох технологій, які дозволять астронавтам жити й працювати на Марсі тривалий час. Такі, наприклад, передбачають використання місцевого реголіту для будівництва бази, яка захистить від радіації; є також плани з вирощування їжі або створення газоподібного кисню з марсіанської атмосфери.