Як повідомляє 24 Канал, на фото зображений зворотний бік Місяця, де третя індійська місячна місія "Чандраян-3" намагається визначити безпечну ділянку для своєї посадки. Ця місія знаменує собою ключовий момент для космічних амбіцій Індії.
Читайте на сайті Невдахи: російська місія "Луна-25" завершилася феєричним зіткненням апарата з Місяцем
Підготовка до висадки
Спусковий апарат "Вікрам", на борту якого перебуває місяцехід, перейшов у завершальну фазу своєї місії, яка розпочалася в четвер. У понеділок вранці Індійська організація космічних досліджень (ISRO) повідомила, що посадковий модуль "Чандраян-3" ретельно вивчає запропоновану зону посадки, заплановану на 23 серпня.
Оснащений спеціалізованою камерою для "виявлення небезпеки і попередження", посадковий модуль робить чорно-білі знімки, які допоможуть знайти місце для посадки, вільне від перешкод, таких як валуни і глибокі траншеї.
Недільна заява ISRO підтвердила успішне виведення посадкового модуля "Вікрам" на низьку навколомісячну орбіту. Майбутня посадочна операція приурочена до сходу Місяця. Якщо місія "Чандраян-3" буде успішною, Індія стане першою країною, яка здійснить м'яку посадку на південний полюс Місяця. Це досягнення поставить країну в ряд зі США, Китаєм, та СРСР як четверту країну, що здійснила м'яку посадку на Місяць.
Навіщо Індії Місяць
Інтерес Індії до дослідження Місяця бере свій початок з її першої місячної місії у 2008 році, під час якої на Місяці були виявлені молекули води. Місія "Чандраян-2", запущена в липні 2019 року, складалася з орбітального апарату, посадкового модуля та місяцеходу. На жаль, посадковий модуль зіткнувся з ускладненнями під час спроби посадки, що призвело до аварії. А проте, орбітальний апарат вистояв, продовжуючи рух по місячній орбіті з метою вивчення небесного тіла.
Розмірковуючи про виклики, що постали під час місії "Чандраян-2", керівник ISRO Срідхара Панікер Соманат підкреслив важливість отриманих уроків. Ці знання допомогли внести важливі корективи в конструкцію космічного апарату "Чандраян-3" вагою 3900 кг і вартістю 75 мільйонів доларів. В основі цього проєкту лежить посадковий модуль "Вікрам", який важить близько 1500 кг, включно з місяцеходом вагою 26 кг.
Дивіться також Фіаско російської "Луна-25" зашкодить космічному партнерству з Китаєм – Bloomberg
Завдання дуже складне
Намагання здійснити посадку на зворотному боці Місяця пов'язане зі значними складнощами, як стверджують науковці. Попри перешкоди, цей регіон Місяця зберігає значну інтригу, що пов'язано з його потенційною наявністю замерзлої води та рідкісних елементів. Саме їх виявлення і є першочерговим завданням "Чандраян-3" є пошук водяного льоду.
Наявність водяного льоду на Місяці може відкрити можливості для майбутніх людських поселень і навіть слугувати джерелом пального для космічних апаратів.
З наближенням дати посадки місії "Чандраян-3" погляди наукової спільноти та космічних ентузіастів по всьому світу залишаються прикутими до індійського прагнення дослідити Місяць. У цій подорожі, що має як історичне значення, так і науковий потенціал, Індія на кілька дюймів наближається до розгадки таємниць небесного супутника Землі.