Меркурій, на відміну від Землі, не має щільної атмосфери – це робить його беззахисним перед ударами небесних тіл. А відсутність тектоніки плит надовго зберігає створені ними сліди. Ці два фактори призвели до того, що сьогодні поверхня планети густо вкрита кратерами.

Цікаво Хроніки Рогозіна: глава Роскосмосу пригрозив зробити майбутню космічну станцію Росії військовою

Висновки дослідження

  • На Землі утворення алмазів відбувається в надрах, на глибині не менше 150 кілометрів, де температура й тиск сягають значних величин.
  • Проте такі ж умови можуть на короткий час виникати й внаслідок падіння метеоритів.
  • Енергії, що вивільняється від зіткнень з планетою, досить, щоб чимала частина вуглецю, присутнього там у формі графіту, перетворилася в кристали алмазу.
  • Саме такий механізм, на думку вчених, може працювати на Меркурії.
  • Про це на 53-й Міжнародній конференції з місячної та планетарної науки – LPSC 2022 – розповів американський геолог Кевін Кеннон.

Річ у тім, що деякі ділянки поверхні Меркурія виглядають набагато темнішими, ніж інші. Вони містять чимало вуглецю в формі звичайного чорного графіту — можливо, він випадав і кристалізувався з лави ще у древні часи високої геологічної активності.

Модель, створена вченими, передбачає, що кора містить шар графіту приблизною товщиною в 300 метрів. 4,5 мільярда років метеоритних бомбардувань могли перетворити третину цих покладів на алмази, які не руйнуються від подальших ударів. За розрахунками, планета може містити на порядок більше таких кристалів, ніж Земля, — 16 квадрильйонів тонн.