Тож який пилосос кращий – з контейнером чи все-таки з мішком? Сьогодні спробуємо розібратися у цьому питанні.
Для цього візьмемо два прилади від німецького виробника Bosch, моделі ProPower* – один з мішком, інший – з контейнером.
Об'єм контейнера циклонного пилососа BGS2POW1 – майже півтора літра. У класичному ж приладі BGLS4POW2 використовуються великі мішки місткістю 4 літри.
Переваги конструкції
Класичний мішок здатен зібрати майже втричі більше пилу і сміття, аніж його може вмістити контейнер. Це велика перевага для тих, хто не любить чистити пилосос надто часто.
Ще однією перевагою мішкового пилососа є простота конструкції. Адже контейнер циклонного пилососа може випадково розбитися або тріснути, з ним потрібно завжди бути обережним. А його заміна – це важчий та дорожчий процес у порівнянні з мішком.
Сила повітряного потоку
Важливим елементом для якісної роботи пилососа є сила повітряного потоку, з якою прилад втягує пил. У класичних моделях повітря проходить крізь мішок, а тому і сила повітряного потоку більша, ніж у циклонних пилососах.
Проте у циклонних пилососах сила повітряного потоку не змінюється впродовж прибирання. А от мішкові мають суттєвий недолік: що більше заповнений пилозбірник, то гірше вони вбирають пил і сміття. Тому від засмічення мішка буде залежати сила повітряного потоку.
Але у моделі ProPower виробник вирішив таку проблему. Система PowerProtect* забезпечує ефективне та якісне прибирання навіть тоді, коли мішок заповнений. А спеціальний індикатор дасть сигнал про те, що настав час замінити мішок.
Рівень шуму пристрою за типом пилозбірника
Ще один вагомий критерій для вибору пилососа – гучність його роботи. Як правило, циклонні прилади здіймають більше шуму, у той час як класичний пилосос працює тихіше завдяки тому, що мішок виконує роль додаткового шумопоглинача.
Рівень шуму пилососа з мішком сягає 76 дБ, а з контейнером – близько 80 дБ.
Системи фільтрування
Особливу увагу варто звернути на систему фільтрування родинам з дітьми або тим, хто страждає на алергію чи астму.
Обидві моделі Bosch оснащені гігієнічним фільтром Hepa 13. Фільтри такого типу легко захоплюють та утримують не лише часточки пилу, шерсть тварин та інший дрібний бруд, а й навіть бактерії.
Завдяки цьому фільтру повітря на виході із пилососа є чистішим, ніж у приміщенні. А сам фільтр пилососа легко мити. Це також дозволяє не марнувати гроші на витратні матеріали.
Для моделі класичного пилососа, яку ми розглядаємо, рекомендується використовувати оригінальні мішки типу G ALL. Ці багатошарові пилозбірники забезпечують ще ефективніше фільтрування. А клапан, який закривається, надійно утримує пил всередині. Натомість у циклонного пилососа є свій козир – високоефективна система сепарації (розділення) пилу.
Повітряне "торнадо" відділяє "важке" сміття від дрібного бруду. Ця функція мінімізує осідання пилу і зменшує потребу в частому технічному обслуговуванні.
Мішки чи колба: оцінка економії
З технічними характеристиками та функціями розібрались. А тепер про економію. Моделюємо ситуацію: ви прибрали і час позбутися сміття. Потрібно витягнути повний мішок із пилососа так, аби не здійняти хмари пилу, а це не так вже й легко. Далі – простіше, викинути мішок на смітник і забути. Але тут є і зворотний бік медалі: одноразові мішки закінчуються і потрібно поповнювати їх запаси. А це, у першу чергу, додаткові витрати. Водночас контейнер за умови дбайливого ставлення служитиме довгі роки та зекономить ваші гроші.
А ще завдяки системі Easy Clean System* колба легко знімається. Далі потрібно очистити контейнер, вимити, злити бруд у каналізацію і ніяких пилових хмар у домі! Маленький мінус – виконувати цю процедуру треба досить часто.
Для вибору пилососа корисними будуть й інші додаткові функції, наприклад, набір щіток та насадок. Власникам тварин зручності додасть турбощітка, яка легко та ретельно почистить килим від шерсті чи волосся. Щітка для паркету знадобиться для догляду за делікатними типами покриття підлоги, а дрібні насадки, як-от для оббивки м’яких меблів чи щілинна, зроблять прибирання у важкодоступних місцях простішим та зручнішим.
Важливий момент – гарантія якості пилососа. Наприклад, на моделі, про які ми говорили, виробник дає 10 років гарантії на мотор. Тож зважуйте плюси і мінуси. І обирайте варіант, який підходить саме вам!