Проєкт потягу має назву AeroSlide і наразі скидається швидше на фантазію інженерів. Згідно з задумом творців транспортна лінія діятиме приблизно так само, як магнетрон: поїзд проходить крізь низку малопомітних магнітних кілець, які розганяють його до 800 км/год, або середньої швидкості літака, розповідає Fast Company.
Цікаво: Ford відмовився від "справедливого змагання" пікапів з Tesla
Втім, попри фантастичність проєкту, головний конструктор Гільєрмо Каллао переконаний в функціональності задуму – правда, не в найближчому майбутньому. Зараз же його пропозиція закликає згадати про те, що звичними видами транспорту справа не обмежується.
На його думку, саме така екологічно чиста дорога могла б з'єднати Африку з Європою й Азією.
Така поїздка була б трохи повільнішою, ніж політ на літаку, але незрівнянно більш ефективною. І це не просто мрії. Це необхідність. Або тарифи, або податки на вуглекислий газ роблять польоти все менш доступними,
– заявив Каллао.
Потягу, який буде мчати крізь ряди магнітних пілонів, не знадобляться мотори або акумулятори, але в його конструкції потрібно врахувати вплив магнітних сил, а також опрацювати аеродинаміку.
Самі пілони встановлювати простіше, ніж прокладати залізничні колії: для них не потрібно робити рівний насип, досить вкопати їх на різну глибину, щоб компенсувати перепади ландшафту.
Шлях з пілонами зможе замінити мости і дозволить перетинати не надто широкі водойми.
Ілюстративні зображення від розробників
Лінія AeroSlide повинна проходити на висоті 20 метрів, так що вона не буде заважала руху залізничних потягів і автомобілів трасами, а також тваринам в незаселених регіонах. Кільця можна робити еліптичної форми, щоб капсули могли повертати – приблизно на чотири градуси кожні два кілометри. Такі ж обмеження діють зараз і для швидкісних поїздів.
Творці проєкту запевняють що місця в поїзді буде достатньо, адже він може досягати в довжину 250 метрів, а це більше ніж у три рази за місткість найбільшого пасажирського літака Airbus A380.
Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно