Саме на це питання намагалися відповісти деякі космічні експерти в інтерв'ю журналу Popular Mechanics, який пише про науку і технології. Вони пояснили виклики та можливості виявлення та відправлення інопланетних зондів як з погляду людства, так і позаземних цивілізацій і 24 Канал пропонує заглибитися в їхні цікаві роздуми.

А тим часом Божевільна теорія припускає, що Юпітер колись міг бути пласким

Проблема 1. Безмежність космосу та обмеженість фізики

За словами Адама Франка, професора астрофізики з Університету Рочестера, Земля вже 3 мільярди років має біосигнатури, які можуть бути виявлені розвиненими інопланетними цивілізаціями. Однак, якщо вони не відкрили спосіб подорожувати швидше за швидкість світла, або використовувати щось на кшталт кротовин чи двигунів викривлення (популярні концепції подорожу в просторі описані у науково фантастичних творах), їм знадобиться дуже багато часу, щоб дістатися до нашої планети.

Все, що рухається швидше за світло, зараз є науковою фантастикою, тому що закони фізики кажуть, що ви не можете цього зробити,
– наголошує Френк.

Проблема 2. Довговічність зондів

Скотт МакКормак, доцент кафедри інженерії та матеріалознавства Каліфорнійського університету в Девісі, зазначає, що інопланетні зонди повинні будуть витримувати удари космічного сміття, яке може пошкодити або знищити їх. Він припускає, що зонди повинні бути виготовлені з міцних та стійких до руйнування матеріалів.

Щоб протистояти цим ударам, вам потрібен матеріал, який матиме як високу твердість (стійкість до деформації), так і високу в'язкість при руйнуванні. Який це може бути матеріал? Я не думаю, що сьогодні ми маємо на це відповідь,
– сказав МакКормак

Читайте на сайті Випробування квантового двигуна у космосі провалилося: супутник втратив зв'язок із Землею

Попри ці виклики, експерти погодилися, що варто продовжувати пошуки інопланетних зондів, оскільки вони можуть дати цінну інформацію про природу і походження життя у Всесвіті. Вони також запропонували деякі можливі шляхи вдосконалення методів виявлення, такі як використання інфрачервоних телескопів, пошук аномальних орбіт або пошук ознак штучного інтелекту.